Ieškoma...

Uzufrukto panaikinimas

Asmuo, kuriam suteikiama teisė naudotis butu ar namu pagal uzufrukto teisę, privalo jį išlaikyti ir remontuoti, kiek tai būtina objekto normaliai būklei užtikrinti, mokėti mokesčius. Jei uzufruktorius šių pareigų nevykdo, galimas uzufrukto panaikinimas teismo sprendimu. PATEIKITE UŽKLAUSĄ ir sužinokite, kaip tai padaryti!

PATEIKTI UŽKLAUSĄ
Design element.
Design element.

Mano patirtis teisminiuose ginčuose, teisinis išsilavinimas Lietuvoje ir JAV leidžia klientams neabejoti jų sėkme teisminiame procese.

Nors teisėje interpretacijoms vietos mažai, pasimesti – paprasta.

Nenuklyskite į pareiškimų, prašymų ir sutarčių mišką, bet pasitikėkite profesionaliu teisininku, nes mano patirtis leidžia matyti problemos sprendimo būdus jau pirmos konsultacijos metu.

Susisiekę, galite būti tikri, kad sulauksite tikrų atsakymų aiškiai ir greitai.

Nuo a ir z

01

Teisinė konsultacija

Pirminės konsultacijos metu aptarsime jūsų teisinę problemą ir pateiksiu atsakymus į jums rūpimus klausimus.

02

Paslaugų užsakymas

Teisines paslaugas galite užsisakyti – pateikiant užklausą, telefonu arba internetu, paspaudus mygtuką UŽSAKYTI PASLAUGĄ.

03

Įrodymų surinkimas

Jums pageidaujant, surinksiu reikalingus dokumentus iš valstybinių registrų ir kitų institucijų.

04

Dokumentų parengimas

Gavus visus būtinus įrodymus, skubiai parengsiu reikalingus teisinius dokumentus ir pateiksiu juos teismui.

05

Atstovavimas teisme

Atstovausiu jus viso teisminio procesu metu ir ginsiu jūsų interesus visomis teisinėmis priemonėmis.

Patirtis

Pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės

Laimėta

Asmuo paskelbtas mirusiu

Laimėta

Nustatytas asmens neveiksnumas

Laimėta

Patvirtinta taikos sutartis

Laimėta

Nustatytas asmens neveiksnumas

Laimėta

Apginta nuosavybės teisė į varžytinėse įgytą butą

Laimėta

Panaikinta teismo nutartis dėl bylos nutraukimo

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Atnaujintas palikimo priėmimo terminas

Laimėta

90 proc. laimėtų bylų, atstovaujant klientų interesus

Atstovavimo išlaidų atlyginimas iš kitų dalyvavusių bylose asmenų

Patogus ir paprastas visų teisinių dokumentų pateikimas teismui

Paslaugų užsakymas

Uzufrukto panaikinimas

Negalite parduoti nekilnojamo turto, nes jam nustatyta uzufrukto teisė, o uzufruktorius nesinaudoja ar neprižiūri jūsų turto? Pateikite ieškinį teismui – tai padaryti gali teisininkas. Ieškinys dėl uzufrukto panaikinimo: parengimas ir pateikimas teismui.

DUK

Kokios yra uzufruktoriaus pareigos?

Uzufruktą įgijęs žmogus privalo išlaikyti ir remontuoti uzufrukto objektą, kiek tai būtina jo normaliai būklei užtikrinti. Būtina tinkamai naudotis uzufrukto objektu, mokėti įmokas ir mokesčius proporcingus uzufruktoriaus turimoms uzufrukto objekto naudojimo teisėms (nebent įstatymai numato kitaip, CK 4.144 straipsnio 1, 2 dalys). 

Kuo naudingas nekilnojamojo turto dovanojimas su uzufrukto teise?

Dovanojimas su uzufrukto teise naudingas tuo, jog asmuo atlikęs dovanojimą nepraranda teisės į savo dovanotą turtą. Puikus to pavyzdys, kuomet vyresnieji giminaičiai padovanoja būstą artimiesiems ir patys įgauna uzufruktoriaus teises: iki gyvenimo galo gyvena dovanotose patalpose.

Kada galimas uzufrukto panaikinimas?

Uzufruktas baigiasi jo atsisakius, mirus uzufruktoriui, likvidavus uzufruktorių juridinį asmenį ar praėjus trisdešimčiai metų nuo uzufrukto nustatymo juridiniam asmeniui, pasibaigus terminui ar įvykus naikinančiojoje sąlygoje numatytam juridiniam faktui, uzufruktoriui tapus uzufrukto objekto savininku, žuvus uzufrukto objektui, pablogėjus uzufrukto objekto būklei, suėjus senaties terminui, panaikinus uzufruktą teismo sprendimu. Tai lemia, kad iš esmės uzufrukto teisė gali pasibaigti tik panaikinus uzufruktą teismo sprendimu.

Kaip pateikti ieškinį dėl uzufrukto panaikinimo?

Dažna situacija kai uzufruktorius nenori ir neturi laiko prižiūrėti objektą, tad uzufrukto panaikinimas gali vykti teisminiu keliu, pateikus ieškinį. Norint pateikti ieškinį dėl uzufrukto panaikinimo būtina kreiptis į teisininką, kuris paruoš ieškinį ir pateiks jį teisminiam procesui.

Uzufrukto panaikinimas, kai uzufruktorius sutinka panaikinti uzufruktą

PROBLEMA

Klientė negalėjo gauti banko paskolos finansuoti būtinus namo remonto darbus, nes bankas nesutiko priimti užstato nekilnojamo turto, kuriam buvo nustatytas uzufruktas. Nepaisant to, kad uzufruktorius neprieštaravo, kad būtų panaikintas uzufruktas, notarai atsisakė tokį uzufruktą panaikinti.

SPRENDIMAS

Pateikus ieškinį dėl uzufrukto panaikinimo, teismas tenkino mūsų reikalavimą ir panaikino uzufruktą.

Plačiau galite sužinoti paspaudę ČIA.

Uzufrukto panaikinimas, kai uzufruktorius yra slaugos namuose

PROBLEMA

Klientės močiutei, kuri uzufrukto teise gyveno klientei priklausančiame bute, nustatytas neveiksnumas ir paskirtas globėjas. Pablogėjus uzufruktoriaus sveikatai, globėja ją perkėlė į slaugos namus, kur jai buvo teikiama nuolatinė priežiūra. Likusio tuščio buto klientė negalėjo niekam parduoti, nes jam buvo nustatytas uzufruktas.

SPRENDIMAS

Teisme panaikinus nustatytą uzufrukto teisę, klientė galėjo lengvai parduoti jai priklausantį nekilnojamą turtą.

Plačiau galite sužinoti paspaudę ČIA.

Uzufrukto panaikinimas teismų praktikoje

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktikoje laikomasi pozicijos, kad asmuo, su kuriuo lieka gyventi nepilnametis vaikas, gali pasinaudoti kito asmens turto uzufrukto teise tada, kai jis neturi kitos gyvenamosios patalpos ir negali jos įsigyti.

Ši teisės norma apsaugo vaiko teisę į gyvenamąjį būstą tais atvejais, kai vienas iš vaiko tėvų gyvenamojo būsto neturi, tačiau geriau užtikrina vaiko interesus, todėl vaiko gyvenamoji vieta nustatoma būtent su tuo iš tėvų, o kito iš tėvų nuosavybės teisė apribojama, nustatant gyvenamosios patalpos uzufruktą.

Aplinkybė, jog sutuoktiniui nuosavybės teise priklausančiame bute, yra geresnės sąlygos vaikams gyventi negu kito sutuoktinio nuosavybės teise priklausančiame bute, nesudaro pagrindo nustatyti uzufrukto ir tokiu būdu taip suvaržyti sutuoktinio asmeninės nuosavybės teisę.

 

Išsilavinimas

dr. Julius Paškevičius

Julius Paškevičius

Diplomai

Mokslinė veikla

  • Apginta teisės mokslo krypties mokslo daktaro disertacija „Buitinių vartotojų teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje“ (Household consumers’ right to be supplied with electricity in the European Union“) (2022)
  • International Scientific Conference „Europization of national law: achievments, problems, challanges“ (2021)
  • Julius Paškevičius, The Conceptualization of Energy Justice: the EU Sphere. Baltic Journal of Law & Politics 13:1 (2020): 163-190
  • Scientific Conference „Human rights issues in the age of globalization and rapid technological innovations“ (2019)
  • Julius Paškevičius, Whether the Support Schemes of the Renewable Energy of the EU Are in Compliance with the Principle of the Free Movement of Goods? ISSN (Online) 2029-4239, Law review No. 2(18) 2018
  • 11th International Scientific Conference „Problems of Ensuring Public Security: Theoretical and Practical Aspects“ (2017)
  • Saulė Milčiuvienė, Julius Paškevičius, The Investment Environment for Renewable Energy Development in Lithuania: The Electricity Sector, Baltic Journal of Law & Politics. ISSN (Online) 2029-0454, October 2014
  • Julius Paškevičius, The Energy Charter Process, Cyseni, 2014
Dalintis:

Reikalingos teisinės eksperto paslaugos?

+370 640 65658