Ieškoma...

Turto paveldėjimas pagal įstatymą

Turto paveldėjimas siejasi su netektimi ir tikrai ne kiekvienas iš anksto apgalvoja įvairius paveldėjimo klausimus, todėl suprantama, kad susiklosčius tokioms aplinkybėms, jums prireiks teisinės pagalbos. PATEIKITE UŽKLAUSĄ ir sužinokite, kaip paveldėti palikėjo turtą!

PATEIKTI UŽKLAUSĄ
Design element.
Design element.

Mano patirtis teisminiuose ginčuose, teisinis išsilavinimas Lietuvoje ir JAV leidžia klientams neabejoti jų sėkme teisminiame procese.

Nors teisėje interpretacijoms vietos mažai, pasimesti – paprasta.

Nenuklyskite į pareiškimų, prašymų ir sutarčių mišką, bet pasitikėkite profesionaliu teisininku, nes mano patirtis leidžia matyti problemos sprendimo būdus jau pirmos konsultacijos metu.

Susisiekę, galite būti tikri, kad sulauksite tikrų atsakymų aiškiai ir greitai.

Nuo a ir z

01

Teisinė konsultacija

Pirminės konsultacijos metu aptarsime jūsų teisinę problemą ir pateiksiu atsakymus į jums rūpimus klausimus.

02

Paslaugų užsakymas

Teisines paslaugas galite užsisakyti – pateikiant užklausą, telefonu arba internetu, paspaudus mygtuką UŽSAKYTI PASLAUGĄ.

03

Įrodymų surinkimas

Jums pageidaujant, surinksiu reikalingus dokumentus iš valstybinių registrų ir kitų institucijų.

04

Dokumentų parengimas

Gavus visus būtinus įrodymus, skubiai parengsiu reikalingus teisinius dokumentus ir pateiksiu juos teismui.

05

Atstovavimas teisme

Atstovausiu jus viso teisminio procesu metu ir ginsiu jūsų interesus visomis teisinėmis priemonėmis.

Patirtis

Pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės

Laimėta

Asmuo paskelbtas mirusiu

Laimėta

Nustatytas asmens neveiksnumas

Laimėta

Patvirtinta taikos sutartis

Laimėta

Nustatytas asmens neveiksnumas

Laimėta

Apginta nuosavybės teisė į varžytinėse įgytą butą

Laimėta

Panaikinta teismo nutartis dėl bylos nutraukimo

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Atnaujintas palikimo priėmimo terminas

Laimėta

DUK

Kokią turto dalį paveldi sutuoktinis?

Jeigu pergyvenote savo sutuoktinį (palikėją), turite teisę į jo turtą pagal įstatymą. Kartu su pirmos eilės palikėjo įpėdiniais (vaikais ir įvaikiais) turtą paveldite lygiomis dalimis. Esant antros eilės įpėdinių (palikėjo tėvai (įtėviai) ir vaikaičiai), jums gali priklausyti pusė turto. Jeigu nėra nei pirmos, nei antros eilės įpėdinių, galite paveldėti visą turtą.

Kas paveldi palikėjo turtą, kai nėra sudaryto testamento?

Kai testamento nėra, turtas yra padalijamas pagal įstatymą, t.y. pagal giminystės ryšius. Pirmieji eilėje įpėdiniai yra palikėjo vaikai, tuomet tėvai, seneliai, broliai bei seserys, sūnėnai, dukterėčios, dėdės ir tetos, pusbroliai ir pusseserės.

Kokie asmenys neturi teisės paveldėti?

Asmenys, kurie tyčia trukdė palikėjui iki pat savo mirties sudaryti testamentą, jį panaikinti ar pakeisti. Taip pat asmenys, kurie apgaule, grasinimais privertė palikėją sudaryti, pakeisti arba panaikinti sudarytą testamentą, ar slėpė testamentą.

Koks yra terminas paveldėjimo teisės liudijimo išdavimo nuginčijimui?

Pareikšti ieškinį dėl palikimo priėmimo teisėtumo ar paveldėjimo teisės liudijimo pretenduojantis į palikimą asmuo gali per vienerius metus nuo palikimo atsiradimo dienos arba nuo tos dienos, kai sužinojo ar turėjo sužinoti apie tai, kad palikimą priėmė kitas asmuo.

Turto paveldėjimas, kai įpėdinis rūpinasi palikėjo turtu

PROBLEMA

Per tris mėnesius po sūnaus mirties tėvas nesikreipė į notarą dėl palikimo priėmimo, tačiau liko gyventi sūnui priklausančiame bute, t. y. prižiūrėjo ir rūpinosi butu, mokėjo buto išlaikymo mokesčius, perėmė visus bute buvusius baldus, namų apyvokos reikmenis ir mirusio sūnaus asmeninius daiktus. 

SPRENDIMAS

Nors praleistas palikimo priėmimo terminas, teisme nustatytas juridinę reikšmę turintis faktas, kad palikimas priimtas, faktiškai pradėjus valdyti palikėjo turtą.

Daugiau sužinoti galite paspaudę ČIA.

 

Turto paveldėjimas, kai praleistas terminas dėl svarbių priežasčių

PROBLEMA

Klientas nesikreipė į notarą dėl palikimo priėmimo po savo tėvo mirties per tris mėnesius, taip praleisdamas palikimo priėmimo terminą. Klientas nebendravo su savo tėvu ilgą laiką ir apie jo mirtį sužinojo jau vėliau. Taip pat išsilavinimo stoka nulėmė jo negebėjimą tinkamai ir laiku įgyvendinti savo paveldėjimo teisių. Klientas nežinodamas, kad turi teisę, kaip pirmos eilės įstatyminis įpėdinis, paveldėti savo tėvo turtą, nesikreipė į notarą dėl palikimo priėmimo.

SPRENDIMAS

Pateikus teismui pareiškimą, patenkintas mūsų reikalavimas dėl palikimo priėmimo termino atnaujinimo, kas leido klientui paveldėti savo tėvo nekilnojamą turtą.

Daugiau sužinoti galite paspaudę ČIA.

 

Turto paveldėjimas, kai priimamas palikimas nepilnamečio vardu

PROBLEMA

Klientė buvo išvykusi gyventi į užsienį jau ilgiau kaip dešimtmetį, kuomet mirė palikėjas, t. y. dukters senelis. Palikėjo artimi giminaičiai pranešė jai, kad palikėjas nieko nepaliko jos dukrai ir visas palikimas atiteko palikėjo vaikams. Vis dėlto klientė pati ir per kitus atstovus bandė kreiptis į teismą dėl leidimo priimti palikimą savo nepilnamečio vaiko vardu, tačiau nesėkmingai.

SPRENDIMAS

Nepaisant to, kad daugiau nei metus buvo praleistas palikimo priėmimo terminas, teisme sėkmingai atnaujintas palikimo priėmimo terminas ir išduotas teismo leidimas dėl palikimo priėmimo nepilnamečio vardu.

Daugiau sužinoti galite paspaudę ČIA.

Turto paveldėjimas, kai palikėjas gyveno užsienyje

PROBLEMA

Klientės brolis, kuris buvo deklaravęs išvykimą iš Lietuvos Respublikos, mirė užsienyje. Iš karto po brolio mirties klientė kreipėsi į notaro biurą dėl palikimo priėmimo. Kadangi palikėjas turėjo nekilnojamo turto Lietuvoje, notarė išdavė paveldėjimo teisės liudijimą į nekilnojamą turtą, tačiau atsisakė išduoti paveldėjimo teisės liudijimą į pinigines lėšas, esančias palikėjo banko sąskaitoje, nes jo nuolatinė gyvenamoji vieta yra ne Lietuvoje.

SPRENDIMAS

Pateikus teismui pareiškimą dėl nuolatinės gyvenamosios vietos nustatymo, teismas tenkino mūsų reikalavimą ir su tikslu išduoti paveldėjimo teisės liudijimą nustatė palikėjo nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje.

Daugiau sužinoti galite paspaudę ČIA.

 

Išsilavinimas

dr. Julius Paškevičius

Julius Paškevičius

Diplomai

Mokslinė veikla

  • Apginta teisės mokslo krypties mokslo daktaro disertacija „Buitinių vartotojų teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje“ (Household consumers’ right to be supplied with electricity in the European Union“) (2022)
  • International Scientific Conference „Europization of national law: achievments, problems, challanges“ (2021)
  • Julius Paškevičius, The Conceptualization of Energy Justice: the EU Sphere. Baltic Journal of Law & Politics 13:1 (2020): 163-190
  • Scientific Conference „Human rights issues in the age of globalization and rapid technological innovations“ (2019)
  • Julius Paškevičius, Whether the Support Schemes of the Renewable Energy of the EU Are in Compliance with the Principle of the Free Movement of Goods? ISSN (Online) 2029-4239, Law review No. 2(18) 2018
  • 11th International Scientific Conference „Problems of Ensuring Public Security: Theoretical and Practical Aspects“ (2017)
  • Saulė Milčiuvienė, Julius Paškevičius, The Investment Environment for Renewable Energy Development in Lithuania: The Electricity Sector, Baltic Journal of Law & Politics. ISSN (Online) 2029-0454, October 2014
  • Julius Paškevičius, The Energy Charter Process, Cyseni, 2014
Dalintis:

Reikalingos teisinės eksperto paslaugos?

+370 640 65658