Ieškoma...

Turto paveldėjimas

Turto paveldėjimas siejasi su netektimi ir tikrai ne kiekvienas iš anksto apgalvoja įvairius paveldėjimo klausimus, todėl suprantama, kad susiklosčius tokioms aplinkybėms jums gali prireikti pagalbos ar patarimo. Dr. Julius Paškevičius konsultuoja turto paveldėjimo klausimais, ruošia visus su paveldėjimu susijusius dokumentus ir atstovauja jus teisme.

Paslaugų užsakymams internetu taikoma iki 50 procentų nuolaida

Atsiskaitymas už paslaugas per 3 mėnesius su MOKI 3 sistema

10 metų teisinio darbo patirties rengiant procesinius dokumentus

Nuo a ir z

01

Paslaugų užsakymas

Užsakykite teisines paslaugas internetu ir pasinaudokite iki 50 procentų nuolaida bei atsiskaitymu per 3 mėnesius su MOKI 3 mokėjimų sistema.

02

Įrodymų surinkimas

Užsakius paslaugą, jūsų bus prašoma surinkti ir pateikti tam tikrus dokumentus, arba, jums pageidaujant, už jus tai gali padaryti teisininkas.

03

Dokumentų parengimas

Gavęs iš jūsų ar jūsų prašymu surinkęs visus būtinus dokumentus, teisininkas skubiai parengia reikalingą procesinį dokumentą su priedais ir pateikia juos teismui.

Paslaugų užsakymas

Parengti pareiškimą dėl asmeninio testamento patvirtinimo

Asmuo surašė savo ranka dokumentą, kuriame duotas patvarkymas palikti visą turtą po savo mirties jums? Pateikite šį dokumentą teismui kartu su pareiškimu dėl asmeninio testamento patvirtinimo ir paveldėkite palikėjo turtą. Teisininkas parengs ir pateiks teismui pareiškimą dėl asmeninio testamento patvirtinimo.
349 

Parengti pareiškimą dėl fizinio asmens paskelbimo mirusiu

Jūs galėsite paveldėti dingusio be žinios asmens turtą, tik paskelbus jį mirusiu teismo tvarka. Pateikite teismui pareiškimą dėl fizinio asmens paskelbimo mirusiu – lengvai ir greitai.
349 

Parengti pareiškimą dėl palikimo atsiradimo vietos nustatymo

Notaras neišduoda paveldėjimo teisės liudijimo į palikėjo turtą, nes jis gyveno keliose valstybėse ar buvo deklaravęs išvykimą iš Lietuvos? Pateikite teismui pareiškimą dėl palikimo atsiradimo vietos nustatymo ir paveldėkite palikėjo pinigines lėšas ar kitą turtą.
349 

Parengti ieškinį dėl testamento panaikinimo

Testamentą nuginčyti galite tik pateikę ieškinį teismui. Leiskite tai padaryti profesionaliam teisininkui – ieškinys dėl testamento nuginčijimo: parengimas ir įteikimas.
399 

Parengti pareiškimą dėl teismo leidimo priimti palikimą nepilnamečio vaiko vardu

Priimkite palikimą nepilnamečio vardu. Teisininkas už jus parengs pareiškimą dėl teismo leidimo priimti palikimą nepilnamečio vardu ir įteiks jį teismui – sklandžiai ir greitai.
249 

Parengti pareiškimą dėl palikimo priėmimo, faktiškai pradėjus valdyti turtą

Įteisinkite nuosavybę į faktiškai valdomą palikėjo nekilnojamą turtą. Pareiškimas dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo, kad palikimas priimtas, faktiškai pradėjus valdyti turtą – parengimas ir pateikimas teismui.
349 

Parengti pareiškimą dėl praleisto palikimo priėmimo termino atnaujinimo

Ką daryti, jei praleidote palikimo priėmimo terminą? Jūs galite jį atnaujinti, teisininkas paruoš pareiškimą dėl palikimo priėmimo termino atnaujinimo ir pateiks jį teismui.
349 

Svarbu žinoti

Design element.
Design element.

Teisininko paslaugos

  • Teisinė konsultacija – teisininkas išanalizuos aplinkybes ir pateiks atsakymus į jūsų klausimus.
  • Dokumentų parengimas – teisininkas parengs procesinį dokumentą ir jo priedus.
  • Atstovavimas teisme – teisininkas atstovaus jus viso teisminio procesu metu ir gins jūsų interesus.

Turto paveldėjimas, kai įpėdinis rūpinasi palikėjo turtu

PROBLEMA

Per tris mėnesius po sūnaus mirties tėvas nesikreipė į notarą dėl palikimo priėmimo, tačiau liko gyventi sūnui priklausančiame bute, t. y. prižiūrėjo ir rūpinosi butu, mokėjo buto išlaikymo mokesčius, perėmė visus bute buvusius baldus, namų apyvokos reikmenis ir mirusio sūnaus asmeninius daiktus. 

SPRENDIMAS

Nors praleistas palikimo priėmimo terminas, teisme nustatytas juridinę reikšmę turintis faktas, kad palikimas priimtas, faktiškai pradėjus valdyti palikėjo turtą.

Daugiau sužinoti galite paspaudę ČIA.

 

Turto paveldėjimas, kai praleistas terminas dėl svarbių priežasčių

PROBLEMA

Klientas nesikreipė į notarą dėl palikimo priėmimo po savo tėvo mirties per tris mėnesius, taip praleisdamas palikimo priėmimo terminą. Klientas nebendravo su savo tėvu ilgą laiką ir apie jo mirtį sužinojo jau vėliau. Taip pat išsilavinimo stoka nulėmė jo negebėjimą tinkamai ir laiku įgyvendinti savo paveldėjimo teisių. Klientas nežinodamas, kad turi teisę, kaip pirmos eilės įstatyminis įpėdinis, paveldėti savo tėvo turtą, nesikreipė į notarą dėl palikimo priėmimo.

SPRENDIMAS

Pateikus teismui pareiškimą, patenkintas mūsų reikalavimas dėl palikimo priėmimo termino atnaujinimo, kas leido klientui paveldėti savo tėvo nekilnojamą turtą.

Daugiau sužinoti galite paspaudę ČIA.

 

Turto paveldėjimas, kai priimamas palikimas nepilnamečio vardu

PROBLEMA

Klientė buvo išvykusi gyventi į užsienį jau ilgiau kaip dešimtmetį, kuomet mirė palikėjas, t. y. dukters senelis. Palikėjo artimi giminaičiai pranešė jai, kad palikėjas nieko nepaliko jos dukrai ir visas palikimas atiteko palikėjo vaikams. Vis dėlto klientė pati ir per kitus atstovus bandė kreiptis į teismą dėl leidimo priimti palikimą savo nepilnamečio vaiko vardu, tačiau nesėkmingai.

SPRENDIMAS

Nepaisant to, kad daugiau nei metus buvo praleistas palikimo priėmimo terminas, teisme sėkmingai atnaujintas palikimo priėmimo terminas ir išduotas teismo leidimas dėl palikimo priėmimo nepilnamečio vardu.

Daugiau sužinoti galite paspaudę ČIA.

Turto paveldėjimas, kai palikėjas gyveno užsienyje

PROBLEMA

Klientės brolis, kuris buvo deklaravęs išvykimą iš Lietuvos Respublikos, mirė užsienyje. Iš karto po brolio mirties klientė kreipėsi į notaro biurą dėl palikimo priėmimo. Kadangi palikėjas turėjo nekilnojamo turto Lietuvoje, notarė išdavė paveldėjimo teisės liudijimą į nekilnojamą turtą, tačiau atsisakė išduoti paveldėjimo teisės liudijimą į pinigines lėšas, esančias palikėjo banko sąskaitoje, nes jo nuolatinė gyvenamoji vieta yra ne Lietuvoje.

SPRENDIMAS

Pateikus teismui pareiškimą dėl nuolatinės gyvenamosios vietos nustatymo, teismas tenkino mūsų reikalavimą ir su tikslu išduoti paveldėjimo teisės liudijimą nustatė palikėjo nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje.

Daugiau sužinoti galite paspaudę ČIA.

 

Turto paveldėjimas: būdai

Paveldėti turtą galima pagal testamentą arba pagal įstatymą ir priimti jį trimis būdais:

  • Faktiškai pradėjus valdyti turtą
    Tai toks turto paveldėjimas, kai jūsų teisė į turtą yra grindžiama tuo, kad fiziškai rūpinatės palikėjo nuosavybe. Pavyzdžiui, mirus palikėjui persikeliate (arba toliau gyvenate) bute ir mokate už jį komunalinius mokesčius.
  • Pateikus pareiškimą dėl palikimo priėmimo vietos notarui
    Pareiškimas yra nustatytos formos prašymas išduoti paveldėjimo teisės liudijimą pagal įstatymą arba pagal testamentą. Šį prašymą turite įteikti notarui, paskirtam veikti toje vietovėje, kurioje yra palikėjo turtas.
  • Atnaujinus palikimo priėmimo terminą

Per tris mėnesius nuo palikėjo mirties turite išreikšti savo valią priimti palikimą. Pavėlavus, bet nurodžius svarbias priežastis, teismo tvarka palikimo priėmimo terminas gali būti atnaujintas. Kitas atvejis, jeigu turtą pradedate valdyti faktiškai. Tuomet yra laikoma, kad paveldėjimą priėmėte ir į teismą užtenka kreiptis dėl palikimo priėmimo pradėjus turtą valdyti faktiškai.

Svarbu tai, kad pavėlavę priimti paveldėjimą, jūs neprarandate teisės į jį.

 

Išsilavinimas

dr. Julius Paškevičius

Julius Paškevičius

Nors teisėje interpretacijoms vietos mažai, pasimesti – paprasta. Nenuklyskite į pareiškimų, prašymų ir sutarčių mišką, bet pasitikėkite profesionaliu teisininku, kurio patirtis leidžia jam matyti problemos sprendimo būdus jau pirmos konsultacijos metu. Juliaus stiprybė – konkretumas. Susisiekę, galite būti tikri, kad sulauksite tikrų atsakymų aiškiai ir greitai.

Diplomai

Mokslinė veikla

  • Apginta teisės mokslo krypties mokslo daktaro disertacija „Buitinių vartotojų teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje“ (Household consumers’ right to be supplied with electricity in the European Union“) (2022)
  • International Scientific Conference „Europization of national law: achievments, problems, challanges“ (2021)
  • Julius Paškevičius, The Conceptualization of Energy Justice: the EU Sphere. Baltic Journal of Law & Politics 13:1 (2020): 163-190
  • Scientific Conference „Human rights issues in the age of globalization and rapid technological innovations“ (2019)
  • Julius Paškevičius, Whether the Support Schemes of the Renewable Energy of the EU Are in Compliance with the Principle of the Free Movement of Goods? ISSN (Online) 2029-4239, Law review No. 2(18) 2018
  • 11th International Scientific Conference „Problems of Ensuring Public Security: Theoretical and Practical Aspects“ (2017)
  • Saulė Milčiuvienė, Julius Paškevičius, The Investment Environment for Renewable Energy Development in Lithuania: The Electricity Sector, Baltic Journal of Law & Politics. ISSN (Online) 2029-0454, October 2014
  • Julius Paškevičius, The Energy Charter Process, Cyseni, 2014

Patirtis

Patvirtinta taikos sutartis

Laimėta

Nustatytas asmens neveiksnumas

Laimėta

Apginta nuosavybės teisė į varžytinėse įgytą butą

Laimėta

Panaikinta teismo nutartis dėl bylos nutraukimo

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

DUK

Kokią turto dalį paveldi sutuoktinis?

Jeigu pergyvenote savo sutuoktinį (palikėją), turite teisę į jo turtą pagal įstatymą. Kartu su pirmos eilės palikėjo įpėdiniais (vaikais ir įvaikiais) turtą paveldite lygiomis dalimis. Esant antros eilės įpėdinių (palikėjo tėvai (įtėviai) ir vaikaičiai), jums gali priklausyti pusė turto. Jeigu nėra nei pirmos, nei antros eilės įpėdinių, galite paveldėti visą turtą.

Kas yra bendras sutuoktinių testamentas?

Sudarius bendrąjį sutuoktinių testamentą, vyras ir žmona paskiria vienas kita savo įpėdiniais. Kai vienas iš sutuoktinių miršta, turtas yra padalijamas pagal testamente nurodytas sąlygas: visas turtas gali atitekti kitam (pergyvenusiam) sutuoktiniui (išskyrus privalomąją turto paveldėjimo dalį). Turtas ar jo dalis taip pat gali būti paliekamas visuomenei naudingam tikslui arba labdarai ir kt.

Kas paveldi palikėjo turtą, kai nėra sudaryto testamento?

Kai testamento nėra, turtas yra padalijamas pagal įstatymą, t.y. pagal giminystės ryšius. Pirmieji eilėje įpėdiniai yra palikėjo vaikai, tuomet tėvai, seneliai, broliai bei seserys, sūnėnai, dukterėčios, dėdės ir tetos, pusbroliai ir pusseserės.

Ar testamentu galima palikti turtą ne vien giminaičiui?

Turto palikėjas turi teisę parašyti savo paskutinę valią testamente ir padalinti savo turtą bei turtinę teisę savo nuožiūra, tačiau testamentas negalioja, jei įrodoma, kad testatorius (palikėjas) testamento sudarymo metu buvo visiškai arba dalinai neveiksnus, jeigu testamento turinys yra neteisėtas arba nesuprantamas. Testamentas taip pat gali būti pripažintas negaliojančiu arba netekti galios kitų sandorių pagrindu, jei yra neišlikęs ir jo turinio negalima nustatyti teismo tvarka.

Dalintis:

Reikalingos teisinės eksperto paslaugos?

+370 640 65658