Susisiekite: +370 640 65658

Testamento nuginčijimas

Testamento nuginčijimas yra teisinė paslauga, kurios tikslas – pripažinti visą arba dalį testamento negaliojančiu. Dvejojate dėl testatoriaus veiksnumo ir sveikatos būklės sudarant testamentą? Testamentą nuginčyti galite tik pateikę ieškinį teismui. Leiskite tai padaryti teisininkui – ieškinys dėl testamento nuginčijimo: parengimas ir pateikimas.

Užsakyti paslaugą

Kodėl verta užsisakyti teisines paslaugas?

 • Patirtis paveldėjimo bylose leis jums būti užtikrintais sėkme teisminiame procese.
 • Atstovavimas tiek išreikalaujant pažymas bei išrašus iš valstybinių registrų ir institucijų, tiek visose teisminio proceso stadijose.
 • Skaidrus komunikavimas, suteikiant jums informaciją apie teisminio proceso eigą ir teismo priimtus procesinius sprendimus.
 • Aiški kainodara už teisines paslaugas leis jums potencialiai įvertinti galimas atstovavimo išlaidas.

 

Design element.
Design element.

Kaip užsisakyti teisines paslaugas?

 • Testamento nuginčijimo paslaugą galite užsisakyti tiesiog internetu paspaudę mygtuką UŽSAKYTI PASLAUGĄ.
 • Užsakius šią teisinę paslaugą internetu, jums bus atsiųsta teisinių paslaugų sutartis kartu su dokumentų sąrašu, kurie būtini rengiant jums reikalingą procesinį dokumentą.
 • Pateikus visus reikalingus dokumentus, skubiai parengiamas procesinis dokumentas ir pateikiamas teismui.

 

 

 

Nuo konsultacijos
iki atstovavimo

01

Teisinė konsultacija

Teisininkas išanalizuos aplinkybes, aptarsime teisinio proceso eigą ir pateiks atsakymus į jūsų klausimus.

02

Ieškinio parengimas

Parengiamas ieškinys dėl testamento nuginčijimo.

03

Ieškinio įteikimas

Ieškinio ir teisiniam procesui reikalingų dokumentų pateikimas teismui.

04

Informavimas apie procesą

Suteikiama informacija apie teismo priimtus procesinius sprendimus, kitų šalių pateiktus ir kt.

05

Atstovavimas teisme

Teisininkas atstovauja jus viso teisminio procesu metu ir gina jūsų interesus.

Išsilavinimas

Julius Paškevičius

Advokato padėjėjas
Julius Paškevičius

Nors teisėje interpretacijoms vietos mažai, pasimesti – paprasta. Nenuklyskite į pareiškimų, prašymų ir sutarčių mišką, bet pasitikėkite profesionaliu teisininku, kurio patirtis leidžia jam matyti problemos sprendimo būdus jau pirmos konsultacijos metu. Juliaus stiprybė – konkretumas. Susisiekę, galite būti tikri, kad sulauksite tikrų atsakymų aiškiai ir greitai.

Diplomai

Mokslinė veikla

 • Apginta teisės mokslo krypties mokslo daktaro disertacija „Buitinių vartotojų teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje“ (Household consumers’ right to be supplied with electricity in the European Union“) (2022)
 • International Scientific Conference „Europization of national law: achievments, problems, challanges“ (2021)
 • Julius Paškevičius, The Conceptualization of Energy Justice: the EU Sphere. Baltic Journal of Law & Politics 13:1 (2020): 163-190
 • Scientific Conference „Human rights issues in the age of globalization and rapid technological innovations“ (2019)
 • Julius Paškevičius, Whether the Support Schemes of the Renewable Energy of the EU Are in Compliance with the Principle of the Free Movement of Goods? ISSN (Online) 2029-4239, Law review No. 2(18) 2018
 • 11th International Scientific Conference „Problems of Ensuring Public Security: Theoretical and Practical Aspects“ (2017)
 • Saulė Milčiuvienė, Julius Paškevičius, The Investment Environment for Renewable Energy Development in Lithuania: The Electricity Sector, Baltic Journal of Law & Politics. ISSN (Online) 2029-0454, October 2014
 • Julius Paškevičius, The Energy Charter Process, Cyseni, 2014

Atnaujintas palikimo priėmimo terminas

Laimėta

Gautas teismo leidimas investuoti vaikų pinigus

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Iškeldintas buvęs turto savininkas

Laimėta

Panaikinta uzufrukto teisė

Laimėta

Iškeldintas nuomininkasgyvenamųjų patalpų

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Priteistas avansas ir netesybos

Laimėta

Paliktas galioti varžytinių aktas ir iškeldintas buvęs savininkas iš kliento varžytinėse įsigyto buto

Laimėta

Atlyginti nuostoliai dėl kito asmens neteisėtų veiksmų

Laimėta

90% laimėtų bylų

Teisės magistro laipsnis LT ir JAV

Nuo konsultacijos iki atstovavimo

Testamentui užginčyti – metai

Testamentas įsigalioja mirus palikėjui. Jeigu mirties diena nėra žinoma, data yra paskiriama teismo sprendimu. Testamento nuginčijimas gali prasidėti per metų laikotarpį nuo testamento įsigaliojimo, o norėdami tą padaryti, turite pateikti ieškinį teismui.

Testamento nuginčijimas prasideda pateikus ieškinį teismui. Tam turite vienerių metų ieškinio pateikimo senaties laikotarpį.

 

Teisininko teikiama pagalba nuginčijimo procese

Testamentą nuginčyti gali tik turto įpėdiniai. Tik jie gali pareikšti ieškinį dėl testamento ar atskirų testamento dalių nuginčijimo ir tik tuo atveju, jei pripažinus testamentą negaliojančiu, šie įpėdiniai gautų paveldėjimą, nesvarbu, ar jiems palikimas priklausytų pagal testamentą ar pagal įstatymą.

Jeigu testamento galiojimas yra užginčytas, tuomet palikimas yra paveldimas pagal įstatymą. Įpėdiniai eilės tvarka gauna palikimą lygiomis dalimis.

Kad galėtumėte užginčyti testamentą, teisininkui išnagrinės jūsų atvejį, paruoš ieškinį dėl testamento nuginčijimo ir pateiks jį teismui.

 

Testamento nuginčijimo procesas

 • Konsultacija ir situacijos analizė

Teisininkas įvertina aplinkybes ir atsako į jums kylančius klausimus.

 • Ieškinio parengimas

Parengiamas ieškinys dėl testamento nuginčijimo

 • Ieškinio įteikimas

Teisininkas įteikia parengtą ieškinį ir visus priedus teismui.

 • Priimamas teismo sprendimas

Teismas retrospektyviai įvertina testatoriaus gebėjimą suvokti savo veiksmų reikšmę pasirašant testamentą: surenkami liudytojų parodymai, palikėjo sveikatos būklė, išlikę medicininiai dokumentai.

 

Testamento nuginčijimo priežastys

Įstatyme nustatyta galimybė testatoriui nuspręsti kam atiteks teisė disponuoti materialųjį turtą po jo mirties. Sudarant šį vienašalį sandorį palikėjas privalo suvokti savo veiksmų svarbą ir galimas pasekmes. Svarbu paminėti, jog testamentą sudaryti gali tik pats testatorius. 

Testamento sudarymo būtinoji sąlyga – testatoriaus veiksnumas. Jei palikėjo sprendimai galimai priimti nestabilios būsenos (sergant psichikos ligomis, vartojant alkoholį ir kt.) ar veikiant aplinkinių spaudimui – testamentas po mirties gali būti laikytinas negaliojančiu.

Civiliniame kodekse pateiktos esminės aplinkybės leidžiančios testamentą pripažinti negaliojančiu:

 • Testamentas sudarytas neveiksnaus asmens
 • Testamentas sudarytas ribotai veiksnaus asmens
 • Neaiškus ir nekonkretus testamento turinys

Atsižvelgiant į atvejį, teismas gali nustatyti ir kitokias aplinkybes, dėl kurių testamentas būtų pripažintas negaliojančiu.

 

Testamentas ir testamento rūšys

Testamentas yra vienašalis sandoris, sudarytas pagal teisės aktų nustatytą tvarką. Šiame dokumente išreiškiama testatoriaus valia, įvardijami įpėdiniai ir po palikėjo mirties perduodamas turtas. Testamentas gali būti asmeninis (rašytas ir pasirašytas ranka, vieno asmens), oficialusis (sudarytas raštu dviem egzemplioriais ir patvirtintas notaro) ir bendrasis sutuoktinių (sutuoktiniai paskiria vienas kitą savo turto įpėdiniais).

Sudarant asmeninį testamentą jam yra keliamos sąlygos. Privaloma, kad testamentas būtų surašytas testatoriaus ranka. Jeigu testatorius yra nepajėgus pats rašyti, to padaryti už jį negali joks kitas žmogus; nei globėjas, nei artimieji ar slaugos darbuotojai. Asmeniniame testamente testatorius turi nurodyti savo vardą, pavardę ir testamento sudarymo datą (metai, mėnuo, diena), vietą bei laiką. Data ir laikas yra būtini tam, kad po palikėjo mirties vykdant jo valią būtų galima nustatyti, ar testamento surašymo metu jis buvo veiksnus. Galiausiai, asmeninis testamentas turi būti patvirtintas testatoriaus parašu.

 

Kas gali iškelti ieškinį dėl testamento nuginčijimo?

Ieškinį dėl palikimo ar jo atskirų dalių pripažinimo negaliojančiomis gali pareikšti tik kiti testamentiniai ar įstatyminiai paveldėjimo įpėdiniai.

 

Dalintis:

Reikalingos teisinės eksperto paslaugos?

+370 640 65658