Paslaugų užsakymams internetu taikoma iki 50 procentų nuolaida
Atsiskaitymas už paslaugas per 3 mėnesius su MOKI 3 sistema
10 metų teisinio darbo patirties rengiant procesinius dokumentus
Nuo a ir z
Paslaugų užsakymas
Užsakykite teisines paslaugas internetu ir pasinaudokite iki 50 procentų nuolaida bei atsiskaitymu per 3 mėnesius su MOKI 3 mokėjimų sistema.
Įrodymų surinkimas
Užsakius paslaugą, jūsų bus prašoma surinkti ir pateikti tam tikrus dokumentus, arba, jums pageidaujant, už jus tai gali padaryti teisininkas.
Dokumentų parengimas
Gavęs iš jūsų ar jūsų prašymu surinkęs visus būtinus dokumentus, teisininkas skubiai parengia reikalingą procesinį dokumentą su priedais ir pateikia juos teismui.
Paslaugų užsakymas
Parengti pareiškimą dėl asmeninio testamento patvirtinimo
Parengti pareiškimą dėl fizinio asmens paskelbimo mirusiu
Parengti pareiškimą dėl palikimo atsiradimo vietos nustatymo
Parengti ieškinį dėl testamento panaikinimo
Parengti pareiškimą dėl teismo leidimo priimti palikimą nepilnamečio vaiko vardu
Parengti pareiškimą dėl palikimo priėmimo, faktiškai pradėjus valdyti turtą
Parengti pareiškimą dėl praleisto palikimo priėmimo termino atnaujinimo
Svarbu žinoti
Teisininko paslaugos
- Teisinė konsultacija – teisininkas išanalizuos aplinkybes ir pateiks atsakymus į jūsų klausimus.
- Dokumentų parengimas – teisininkas parengs procesinį dokumentą ir jo priedus.
- Atstovavimas teisme – teisininkas atstovaus jus viso teisminio procesu metu ir gins jūsų interesus.
Teisininko teikiama pagalba nuginčijimo procese
Testamentą nuginčyti gali tik turto įpėdiniai. Tik jie gali pareikšti ieškinį dėl testamento ar atskirų testamento dalių nuginčijimo ir tik tuo atveju, jei pripažinus testamentą negaliojančiu, šie įpėdiniai gautų paveldėjimą, nesvarbu, ar jiems palikimas priklausytų pagal testamentą ar pagal įstatymą.
Jeigu testamento galiojimas yra užginčytas, tuomet palikimas yra paveldimas pagal įstatymą. Įpėdiniai eilės tvarka gauna palikimą lygiomis dalimis.
Kad galėtumėte užginčyti testamentą, teisininkui išnagrinės jūsų atvejį, paruoš ieškinį dėl testamento nuginčijimo ir pateiks jį teismui.
Testamento nuginčijimo procesas
- Konsultacija ir situacijos analizė
Teisininkas įvertina aplinkybes ir atsako į jums kylančius klausimus.
- Ieškinio parengimas
Parengiamas ieškinys dėl testamento nuginčijimo
- Ieškinio įteikimas
Teisininkas įteikia parengtą ieškinį ir visus priedus teismui.
- Priimamas teismo sprendimas
Teismas retrospektyviai įvertina testatoriaus gebėjimą suvokti savo veiksmų reikšmę pasirašant testamentą: surenkami liudytojų parodymai, palikėjo sveikatos būklė, išlikę medicininiai dokumentai.
Testamento nuginčijimo priežastys
Įstatyme nustatyta galimybė testatoriui nuspręsti kam atiteks teisė disponuoti materialųjį turtą po jo mirties. Sudarant šį vienašalį sandorį palikėjas privalo suvokti savo veiksmų svarbą ir galimas pasekmes. Svarbu paminėti, jog testamentą sudaryti gali tik pats testatorius.
Testamento sudarymo būtinoji sąlyga – testatoriaus veiksnumas. Jei palikėjo sprendimai galimai priimti nestabilios būsenos (sergant psichikos ligomis, vartojant alkoholį ir kt.) ar veikiant aplinkinių spaudimui – testamentas po mirties gali būti laikytinas negaliojančiu.
Civiliniame kodekse pateiktos esminės aplinkybės leidžiančios testamentą pripažinti negaliojančiu:
- Testamentas sudarytas neveiksnaus asmens
- Testamentas sudarytas ribotai veiksnaus asmens
- Neaiškus ir nekonkretus testamento turinys
Atsižvelgiant į atvejį, teismas gali nustatyti ir kitokias aplinkybes, dėl kurių testamentas būtų pripažintas negaliojančiu.
Testamentas ir testamento rūšys
Testamentas yra vienašalis sandoris, sudarytas pagal teisės aktų nustatytą tvarką. Šiame dokumente išreiškiama testatoriaus valia, įvardijami įpėdiniai ir po palikėjo mirties perduodamas turtas. Testamentas gali būti asmeninis (rašytas ir pasirašytas ranka, vieno asmens), oficialusis (sudarytas raštu dviem egzemplioriais ir patvirtintas notaro) ir bendrasis sutuoktinių (sutuoktiniai paskiria vienas kitą savo turto įpėdiniais).
Sudarant asmeninį testamentą jam yra keliamos sąlygos. Privaloma, kad testamentas būtų surašytas testatoriaus ranka. Jeigu testatorius yra nepajėgus pats rašyti, to padaryti už jį negali joks kitas žmogus; nei globėjas, nei artimieji ar slaugos darbuotojai. Asmeniniame testamente testatorius turi nurodyti savo vardą, pavardę ir testamento sudarymo datą (metai, mėnuo, diena), vietą bei laiką. Data ir laikas yra būtini tam, kad po palikėjo mirties vykdant jo valią būtų galima nustatyti, ar testamento surašymo metu jis buvo veiksnus. Galiausiai, asmeninis testamentas turi būti patvirtintas testatoriaus parašu.
Išsilavinimas
dr. Julius Paškevičius

Nors teisėje interpretacijoms vietos mažai, pasimesti – paprasta. Nenuklyskite į pareiškimų, prašymų ir sutarčių mišką, bet pasitikėkite profesionaliu teisininku, kurio patirtis leidžia jam matyti problemos sprendimo būdus jau pirmos konsultacijos metu. Juliaus stiprybė – konkretumas. Susisiekę, galite būti tikri, kad sulauksite tikrų atsakymų aiškiai ir greitai.
Diplomai





Mokslinė veikla
- Apginta teisės mokslo krypties mokslo daktaro disertacija „Buitinių vartotojų teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje“ (Household consumers’ right to be supplied with electricity in the European Union“) (2022)
- International Scientific Conference „Europization of national law: achievments, problems, challanges“ (2021)
- Julius Paškevičius, The Conceptualization of Energy Justice: the EU Sphere. Baltic Journal of Law & Politics 13:1 (2020): 163-190
- Scientific Conference „Human rights issues in the age of globalization and rapid technological innovations“ (2019)
- Julius Paškevičius, Whether the Support Schemes of the Renewable Energy of the EU Are in Compliance with the Principle of the Free Movement of Goods? ISSN (Online) 2029-4239, Law review No. 2(18) 2018
- 11th International Scientific Conference „Problems of Ensuring Public Security: Theoretical and Practical Aspects“ (2017)
- Saulė Milčiuvienė, Julius Paškevičius, The Investment Environment for Renewable Energy Development in Lithuania: The Electricity Sector, Baltic Journal of Law & Politics. ISSN (Online) 2029-0454, October 2014
- Julius Paškevičius, The Energy Charter Process, Cyseni, 2014
Patirtis
Paveldėtas nekilnojamas turtas
LaimėtaPaveldėtas nekilnojamas turtas
LaimėtaAtnaujintas palikimo priėmimo terminas
LaimėtaPaveldėtas nekilnojamas turtas
LaimėtaPaveldėtas nekilnojamas turtas
LaimėtaPaveldėtas nekilnojamas turtas
LaimėtaPatvirtinta taikos sutartis
LaimėtaNustatytas asmens neveiksnumas
LaimėtaApginta nuosavybės teisė į varžytinėse įgytą butą
LaimėtaPanaikinta teismo nutartis dėl bylos nutraukimo
LaimėtaPaveldėtas nekilnojamas turtas
LaimėtaPaveldėtas nekilnojamas turtas
LaimėtaPatvirtinta taikos sutartis
LaimėtaNustatytas asmens neveiksnumas
LaimėtaApginta nuosavybės teisė į varžytinėse įgytą butą
LaimėtaPanaikinta teismo nutartis dėl bylos nutraukimo
LaimėtaGautas teismo leidimas investuoti vaikų pinigus
LaimėtaIškeldinti nuomininkai iš gyvenamųjų patalpų
LaimėtaDUK
Kas gali iškelti ieškinį dėl testamento nuginčijimo?
Ieškinį dėl palikimo ar jo atskirų dalių pripažinimo negaliojančiomis gali pareikšti tik kiti testamentiniai ar įstatyminiai paveldėjimo įpėdiniai.
Per kiek laiko reikia teismui pateikti ieškinį dėl testamento nuginčijimo?
Testamentas įsigalioja mirus palikėjui. Jeigu mirties diena nėra žinoma, data yra paskiriama teismo sprendimu. Testamento nuginčijimas gali prasidėti per metų laikotarpį nuo testamento įsigaliojimo, o norėdami tą padaryti, turite pateikti ieškinį teismui. Testamento nuginčijimas prasideda pateikus ieškinį teismui. Tam turite vienerių metų ieškinio pateikimo senaties laikotarpį.