Susisiekite: +370 640 65658

Skolų išieškojimas

Skolų išieškojimas iš fizinių ir juridinių asmenų teisminio proceso metu: su teismo įsakymu arba pateikiant ieškinį. Teisininkas Julius Paškevičius parinks jūsų atveju tinkamą skolos išieškojimo būdą, parengs reikalingus dokumentus bei jų priedus ir, prireikus, atstovaus jus teisme.

Paslaugos sutarčių vykdymo klausimais

 • Skolos išieškojimas pagal preliminariąją sutartį
 • Skolos išieškojimas pagal pirkimo-pardavimo sutartį
 • Skolos išieškojimas pagal paskolos sutartį (skolos raštelį)
 • Nuostolių atlyginimas pagal rangos sutartį
 • Nuostolių atlyginimas pagal preliminariąją sutartį
 • Nuostolių atlyginimas pagal patalpų nuomos sutartį
Design element.
Design element.

Kaip užsisakyti teisines paslaugas?

 • Paveldėjimo teisines paslaugas galite užsisakyti tiesiog internetu prie pasirinktos paslaugos paspaudę mygtuką PIRKTI.
 • Jei nerandate užsakomų paslaugų sąraše jums reikiamos teisinės paslaugos, tuomet susisiekite puslapio apačioje užpildę užklausos formą ar paskambinę telefonu ir užsakykite jums reikalingą teisinę paslaugą.
 • Užsakius pasirinktą teisinę paslaugą internetu, jums bus atsiųsta teisinių paslaugų sutartis kartu su dokumentų sąrašu, kurie būtini rengiant jums reikalingą procesinį dokumentą.
 • Pateikus visus reikalingus dokumentus, skubiai parengiamas procesinis dokumentas ir pateikiamas teismui.

Nuo konsultacijos
iki atstovavimo

01

Teisinė konsultacija

Teisininkas išanalizuos aplinkybes, aptarsime teisinio proceso eigą ir pateiks atsakymus į jūsų klausimus.

02

Procesinio dokumento parengimas

Teisiškai inicijuojami veiksmai, įvertinus atvejo aplinkybes. Paruošiami reikalingi dokumentai.

03

Procesinio dokumento pateikimas

Parengto procesinio dokumento ir teisiniam procesui reikalingų kitų dokumentų pateikimas teismui.

04

Informavimas apie procesą

Teisminio proceso metu suteikiama informacija apie teismo priimtus procesinius sprendimus.

05

Atstovavimas teisme

Teisininkas atstovauja jus viso teisminio procesu metu ir gina jūsų interesus.

Paslaugų užsakymas

Parengti ieškinį dėl skolos priteisimo pagal paskolos sutartį

Paskolinote pinigus, tačiau skolininkas nenori jums jų grąžinti sutartu laiku ir sąlygomis? Susigrąžinkite skolą pateikę ieškinį dėl skolos priteisimo.
450 

Parengti ieškinį dėl nuostolių atlyginimo iš sutartinių įsipareigojimų nevykdančios šalies

Nuostolių atlyginimas dėl sutartinių įsipareigojimų nevykdymo bei kiti atvejai, įskaitant rangos sutartis ir kt. Ieškinio dėl nuostolių atlyginimo parengimas ir pateikimas teismui.
450 

Parengti ieškinį dėl skolos priteisimo pagal preliminariąją sutartį

Sumokėjote avansą pagal preliminariąją sutartį, bet notarinė nekilnojami turbo pirkimo-pardavimo sutartis nebuvo sudaryta ne dėl jūsų kaltės? Susigrąžinkite jį pateikę ieškinį dėl skolos priteisimo.
350 

Parengti ieškinį dėl uzufrukto panaikinimo

Kaip panaikinti ar atsisakyti uzufrukto? Pateikite ieškinį teismui – tai padaryti gali advokatas. Ieškinys dėl uzufrukto panaikinimo: parengimas ir pateikimas teismui.
450 

Parengti ieškinį dėl nuomininko iškeldinimo iš gyvenamųjų patalpų

Iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų vyksta teisminio proceso metu. Teismui turi būti pateiktas ieškinys dėl nominino iškeldinimo iš neteisėtai užimamų gyvenamųjų patalpų – užsisakykite paslaugą ir advokatas ieškinį parengs bei pateiks teismui.
350 

Išsilavinimas

Julius Paškevičius

Advokato padėjėjas
Julius Paškevičius

Nors teisėje interpretacijoms vietos mažai, pasimesti – paprasta. Nenuklyskite į pareiškimų, prašymų ir sutarčių mišką, bet pasitikėkite profesionaliu teisininku, kurio patirtis leidžia jam matyti problemos sprendimo būdus jau pirmos konsultacijos metu. Juliaus stiprybė – konkretumas. Susisiekę, galite būti tikri, kad sulauksite tikrų atsakymų aiškiai ir greitai.

Diplomai

Mokslinė veikla

 • Apginta teisės mokslo krypties mokslo daktaro disertacija „Buitinių vartotojų teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje“ (Household consumers’ right to be supplied with electricity in the European Union“) (2022)
 • International Scientific Conference „Europization of national law: achievments, problems, challanges“ (2021)
 • Julius Paškevičius, The Conceptualization of Energy Justice: the EU Sphere. Baltic Journal of Law & Politics 13:1 (2020): 163-190
 • Scientific Conference „Human rights issues in the age of globalization and rapid technological innovations“ (2019)
 • Julius Paškevičius, Whether the Support Schemes of the Renewable Energy of the EU Are in Compliance with the Principle of the Free Movement of Goods? ISSN (Online) 2029-4239, Law review No. 2(18) 2018
 • 11th International Scientific Conference „Problems of Ensuring Public Security: Theoretical and Practical Aspects“ (2017)
 • Saulė Milčiuvienė, Julius Paškevičius, The Investment Environment for Renewable Energy Development in Lithuania: The Electricity Sector, Baltic Journal of Law & Politics. ISSN (Online) 2029-0454, October 2014
 • Julius Paškevičius, The Energy Charter Process, Cyseni, 2014

Atnaujintas palikimo priėmimo terminas

Laimėta

Gautas teismo leidimas investuoti vaikų pinigus

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Iškeldintas buvęs turto savininkas

Laimėta

Panaikinta uzufrukto teisė

Laimėta

Iškeldintas nuomininkasgyvenamųjų patalpų

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Priteistas avansas ir netesybos

Laimėta

Paliktas galioti varžytinių aktas ir iškeldintas buvęs savininkas iš kliento varžytinėse įsigyto buto

Laimėta

Atlyginti nuostoliai dėl kito asmens neteisėtų veiksmų

Laimėta

90% laimėtų bylų

Teisės magistro laipsnis LT ir JAV

Nuo konsultacijos iki atstovavimo

Skolų išieškojimo būdai

Skolos išieškojimas kreipiantis į teismą gali įvykti dviem būdais: su teismo įsakymu arba pateikus ieškinį. Kai skolininkas pripažįsta skolą, tačiau vilkina jos grąžinimą, rekomenduojama pasinaudoti teismo įsakymu. Jei skolininkas ginčijasi ir atsisako mokėti, skolos išieškojimas įprastai vykdomas pateikiant ieškinį.

 • Teismo įsakymas įsigalioja, jei skolininkas neprieštarauja. Šalys nėra kviečiamos į teismą.
 • Pateikus ieškinį dokumentine tvarka, šalys nėra kviečiamos į teismą. Jei skolininkas prieštarauja, jis turi savo prieštaravimą pagrįsti.
 • Pateikus ieškinį bendrąja tvarka, šalys yra kviečiamos į teismą. Teismas išnagrinėja bylą nuo pradžios iki galo ir priima galutinį sprendimą.

 

Skolų išieškojimas iš fizinių ir juridinių asmenų teisminio proceso metu su advokato pagalba

Skolų išieškojimo įmonės kaip atlygį įprastai išskaičiuoja procentinę dalį nuo išieškomos skolos. Advokatai procento neima, jų paslaugas padengia pralaimėjusioji pusė, todėl, kaip kreipiatės į teisininkus, skolą galite atgauti be jokių nuostolių ar papildomų mokėjimų.

Kai pagal susitarimą arba ikiteisminiu procesu nepavyksta atgauti skolos, pinigai gali būti priteisiami. Norint išieškoti jums priklausančią sumą teisminiu būdu, turi būti paruošiami reikalingi dokumentai ir, prireikus, dalyvaujama teismo posėdžiuose. Advokatas gali padėti pasirengti teismo procesui ir jo metu jus atstovauti.

Skolos išieškojimas su teismo įsakymu

Įsakymą grąžinti skolą galite gauti pateikę pareiškimą, kuriame nurodote skolos dydį, skolininko vardą, pavardę ir kitas detales – tai jūsų prašymas išduoti dokumentą, kuriuo skolininkas yra įpareigojamas atiduoti negrąžintą pinigų sumą. Teismas peržiūri jūsų pareiškimą formaliai; netikrina fakto ar tikrai tokia suma buvo paskolinta ir nekviečia jūsų bei skolininko į teismo salę. Jeigu pareiškimas yra nepagrįstas, jis gali būti atmestas, tačiau jūs galite jį pakoreguoti arba imtis kitų skolos išieškojimo būdų.

Įvertinęs pareiškimą, teismas nusiunčia skolininkui pranešimą ragindamas per nustatytą laikotarpį grąžinti skolą. Jeigu skolininkas neatsako arba atsako, kad su skola sutinka, teismo įsakymas įsigalioja. Jeigu skolininkas atsako teismui, kad su skola nesutinka arba prieštarauja kreditoriaus reikalavimams, teismo įsakymas neįsigalioja.

Jeigu skolininkas sutinka su kreditoriaus reikalavimais grąžinti skolą (arba per nustatytą laikotarpį nepareiškia prieštaravimų), tačiau jos negrąžina, teismo įsakymą galima vykdyti priverstinai.

Kai skolininkas neprieštarauja jūsų reikalavimams grąžinti skolą, skolų išieškojimas su teismo įsakymu gali būti pakankamai greitas ir paprastas procesas. Mėginant atgauti skolą turint teismo įsakymą, teismo posėdžiai neorganizuojami, sprendimas yra priimamas pateikto pareiškimo pagrindu, todėl tai užtrunka trumpiau ir kainuoja mažiau nei skolos išieškojimas pateikiant ieškinį.

Skolos išieškojimas pateikiant ieškinį

Kai teismas jus informuoja, kad skolininkas nesutinka su jūsų keliamais reikalavimais, per nustatytą laikotarpį už nustatytą žyminį mokestį galite pateikti ieškinį. Pateikti ieškinį taip pat galite ir neturėdami teismo įsakymo.

Yra du ieškinio nagrinėjimo metodai – tai dokumentinio proceso tvarka ir ginčo teisena (bendrąja tvarka).

Skolų išieškojimas: ieškinys ginčo teisena (bendrąja tvarka)

Dokumentinis procesas reiškia, kad šalys nėra kviečiamos į teismo salę. Ieškinys yra išnagrinėjamas peržvelgiant pateiktus įrodymus ir įvertinant jo pagrįstumą, panašiai kaip išduodant teismo įsakymą.

Išnagrinėjęs ieškinį, teismas priima preliminarų sprendimą ir informuoją skolininką, kuris per nustatytą laikotarpį turi skolą grąžinti arba užginčyti teismo sprendimą. Jeigu norint paprieštarauti teismo įsakymui skolininkui užtenka tiesiog raštu informuoti, kad jis prieštarauja, tai preliminaraus teismo sprendimo taip paprastai neužginčysi. Skolininkas privalo pagrįsti savo prieštaravimą ir pateikti įrodymus, kodėl jis neturėtų mokėti kreditoriaus reikalaujamos sumos.

Jeigu skolininkas neprieštarauja teismo sprendimui, skolos išieškojimas įvyksta paprastai: skolininkas atiduoda pinigus sprendime nustatyta tvarka.

Kai skolininkas nesutinka mokėti, teismas bendrąja tvarka ima nagrinėti jo pateiktus prieštaravimų pagrįstumą. Į teismo posėdį yra kviečiamos šalys, įvertinamos jų pozicijas ir priimamas sprendimas: panaikinti arba palikti galioti preliminarųjį sprendimą.

Skolų išieškojimas: ieškinys ginčo teisena (bendrąja tvarka)

Ginčo teisena bendrąja tvarka yra galutinė priemonė, tačiau, kai kreipiatės į advokatą, teisininkas įvertina aplinkybes ir remdamasis patirtimi pats parenka skolos išieškojimo būdą. Advokatas atsižvelgia į tai, kiek laiko neatgaunate skolos, ar skolininkas tyčia ir piktybiškai vengia su jumis atsiskaityti ir bendrauti apskritai, slapstosi, jo buvimo vieta nėra žinoma ir pan.

Išieškant skolą bendrąja tvarka, teismas privalo visiškai išspręsti bylą, t.y. iki galo išnagrinėti visus įrodymus ir šalių pozicijas. Šiuo atveju dokumentų peržiūra nėra tiesiog formalumas, o skolininko prieštaravimai neturi įtakos teismo procesui – kitaip nei pateikiant teismo įsakymą (kuris nustoja galioti, jei skolininkas prieštarauja).

Skolos išieškojimo metodų palyginimas

Skolų išieškojimas su teismo įsakymu gali būti pigiausias ir greičiausias metodas atsiimti skolą, tačiau jį taip pat lengviausia užginčyti.

Kad teismo įsakymas neįsigaliotų, skolininkui užtenka raštu informuoti, kad prieštarauja, ir šis pasisakymas yra traktuojamas kaip validus prieštaravimas.

Pasinaudojus antruoju metodu – pateikiant ieškinį dokumentinio proceso tvarka, skolos išieškojimas gali užtrukti ilgiau nei pateikiant teismo įsakymą, tačiau skolininkas negali taip paprastai užginčyti jūsų reikalavimų.

Skolininkas privalo įrodyti savo prieštaravimo pagrįstumą dokumentais, įrašais ir pan.

Ginčo teisena bendrąją tvarka užtrunka ilgiausiai ir kainuoja brangiausiai iš visų trijų metodų, tačiau šiuo atveju, ieškinio užginčyti skolininkas negali.

Teismas tol nagrinėja byla, kol randa sprendimą.

Dalintis:

Reikalingos teisinės eksperto paslaugos?

+370 640 65658