Skolų išieškojimas teismo keliu

Skolos išieškojimas iš fizinio asmens

Skolų išieškojimas teismo keliu vykdomas, kai skolininkas atsisako ar vengia grąžinti skolą kreditoriui bei padengti palūkanas ir netesybas. Tik turint teismo sprendimą su priteista skola bei vykdomuosius dokumentus galite kreiptis į antstolį, kad būtų pradėtas vykdyti išieškojimas.

Tenka pripažinti, jog skolos grąžinimas sunkus įsipareigojimas kiekvienam. Taigi, paskolinus pinigus prieš tai nepasikonsultavus su profesionaliu teisininku, gali ne visada pavykti atgauti skolą tiek teisminiu, tiek neteisminiu keliu.

Jei negalite atgauti skolos, padėsime prisiteisti skolą ir prižiūrėti, kaip vykdomas skolų išieškojimas.

Privalumai dėl skolų išieškojimo kreipiantis į mus

*Patirtis skolų priteisimo bylose;

*Greitas teisminių dokumentų paruošimas per 1 d.;

*Aiški teisinių paslaugų kaina;

*Patogus teisinių paslaugų suteikimas nuotoliniu būdu.

Teisinių paslaugų kaina – 350 EUR

*Civilinio ieškinio paruošimas;

*Civilinio ieškinio priedų paruošimas;

*Civilinio ieškinio ir priedų pateikimas teismui;

*2 valandų teisinė konsultaciją.

Laimėta skolos priteisimo byla.

Skolų išieškojimas

Skolų išieškojimas paprastai vyksta teisminiu keliu, išskyrus atvejus kuomet turimas tinkamai paruoštas ir užpildytas vekselis. Bylos dėl paskolos teisinių santykių nagrinėjamos ginčo tvarka, kuomet tiek ieškovą, tiek atsakovą teisme atstovaują advokatas ar advokato padėjėjas.

Vis dėlto įstatymas numato kelis atvejus kuomet kreditorius turi teisę kreiptis į teismą supaprastinta tvarka – teikiant pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo ar prašant teismo bylą nagrinėti dokumentinio proceso tvarka.

Teismo įsakymo privalumas pasireiškia jo išdavimo termino trumpumu ir atliekamu tik formaliu įrodymų vertinimu. Tuo tarpu dokumentinis procesas leidžia sutaupyti laiko, išvengiant dalyvavimo teismo posėdžiuose ir finansinių išlaidų.

Išlaidos, kai vykdomas skolų išieškojimas

Šiuo metu skolos išieškojimo paslaugas teikia daug įmonių, kurios gauna įvairaus dydžio procentą nuo priteistos skolos sumos. Toks būdas prieinamas kiekvienam, tačiau nėra naudingas kreditoriui, siekiančiam atgauti sumas, viršijančias tūkstantį eurų.

Priešinga situacija su profesionaliais teisininkais – advokatais ar advokato padėjėjais – galinčiais Jus atstovauti teisminiame procese bei prisiteisti iš skolininko sumokėtus pinigus už teisines paslaugas, kas negalima kreipiantis į skolų išieškotojų įmones. ( LR CPK 98 str.)

Taigi, advokatas ar advokato padėjėjas padės prisiteisti visą skolą bei atstovavimo išlaidas, o skolų išieškojimo įmonė galės padėti atgauti tik dalį skolos, t.y. nuo 50 iki 70 procentų skolos dydžio.

Nuostoliai

Sudarydami paskolos sutartį, asmenys gali susitarti dėl skolininko prievolės mokėti sutarto dydžio delspinigius už termino grąžinti skolą praleidimą. Delspinigiai gali būti nustatomi tiek už kiekvieną pradelstą dieną, tiek už visus metus. Atkreiptinas dėmesys, jog nustatyti delspinigiai neturėtų būti neprotingai dideli, pavyzdžiui, 1 proc. už pradelstą dieną. Taip pat paskolos davėjas su skolininku gali susitarti dėl kompensuojamųjų palūkanų dydžio, pripažįstamų minimaliais paskolos davėjo nuostoliais.

Taip pat skaitykite apie laimėtas bylas, kai vykdomas skolų išieškojimas.

Jei kilo klausimų dėl skolos išieškojimo, susisiekite!

Advokato padėjėjas Julius Paškevičius

Mob. 8 640 65658

El. paštas julius@juliuspaskevicius.lt

Šiame pranešime pateikta informacija nėra advokato teikiamos teisinės paslaugos kaip jos apibrėžtos LR advokatūros įstatyme. Visa pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nesiekiant suteikti išsamią teisinę konsultaciją.

Susisiekite Šia forma arba +370 640 65658