Ieškoma...

Skolų išieškojimas

Paskolinote pinigus, tačiau skolininkas nenori jums jų grąžinti sutartu laiku ir sąlygomis? Skolų išieškojimas iš skolininko vykdomas teismo tvarka. Susigrąžinkite skolą pateikę ieškinį dėl skolos priteisimo.

399 
Užsakyti paslaugą

Paslaugų užsakymams internetu taikoma iki 50 procentų nuolaida

Atsiskaitymas už paslaugas per 3 mėnesius su MOKI 3 sistema

10 metų teisinio darbo patirties rengiant procesinius dokumentus

Nuo a ir z

01

Paslaugų užsakymas

Užsakykite teisines paslaugas internetu ir pasinaudokite iki 50 procentų nuolaida bei atsiskaitymu per 3 mėnesius su MOKI 3 mokėjimų sistema.

02

Įrodymų surinkimas

Užsakius paslaugą, jūsų bus prašoma surinkti ir pateikti tam tikrus dokumentus, arba, jums pageidaujant, už jus tai gali padaryti teisininkas.

03

Dokumentų parengimas

Gavęs iš jūsų ar jūsų prašymu surinkęs visus būtinus dokumentus, teisininkas skubiai parengia reikalingą procesinį dokumentą su priedais ir pateikia juos teismui.

Paslaugų užsakymas

Parengti ieškinį dėl skolos priteisimo pagal paskolos sutartį

Paskolinote pinigus, tačiau skolininkas nenori jums jų grąžinti sutartu laiku ir sąlygomis? Susigrąžinkite skolą pateikę ieškinį dėl skolos priteisimo.
399 

Parengti ieškinį dėl nuostolių atlyginimo pagal rangos sutartį

Nuostolių atlyginimas dėl sutartinių įsipareigojimų nevykdymo pagal rangos sutartį. Ieškinio dėl nuostolių atlyginimo parengimas ir pateikimas teismui.
399 

Parengti ieškinį dėl avanso priteisimo pagal preliminariąją sutartį

Sumokėjote avansą pagal preliminariąją sutartį, bet notarinė nekilnojamo turto pirkimo-pardavimo sutartis nebuvo sudaryta ne dėl jūsų kaltės? Susigrąžinkite jį pateikę ieškinį dėl avanso priteisimo.
349 

Parengti ieškinį dėl uzufrukto panaikinimo

Negalite parduoti nekilnojamo turto, nes jam nustatyta uzufrukto teisė, o uzufruktorius nesinaudoja ar neprižiūri jūsų turto? Pateikite ieškinį teismui – tai padaryti gali teisininkas. Ieškinys dėl uzufrukto panaikinimo: parengimas ir pateikimas teismui.
399 

Parengti ieškinį dėl nuomininko iškeldinimo iš gyvenamųjų patalpų

Iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų vyksta teisminio proceso metu. Teismui turi būti pateiktas ieškinys dėl nuomininko iškeldinimo iš neteisėtai užimamų gyvenamųjų patalpų – užsisakykite paslaugą ir teisininkas parengs ieškinį bei pateiks jį teismui.
349 

Svarbu žinoti

Design element.
Design element.

Teisininko paslaugos

 • Teisinė konsultacija – teisininkas išanalizuos aplinkybes ir pateiks atsakymus į jūsų klausimus.
 • Dokumentų parengimas – teisininkas parengs procesinį dokumentą ir jo priedus.
 • Atstovavimas teisme – teisininkas atstovaus jus viso teisminio procesu metu ir gins jūsų interesus.

Skolų išieškojimas, kai pardavėjas negrąžina avanso

PROBLEMA

Klientė sudarė preliminarąją nekilnojamo turto pirkimo-pardavimo sutartį, kuria susitarė sudaryti notarinę sutartį iki numatytos datos. Taip pat joje šalys susitarė, kad nesudarius notarinės sutarties iki numatytos datos, kalta šalis dėl jos nesudarymo turės kitai šaliai sumokėti 3000 eurų netesybų. Vis dėlto pardavėjas vengė sudaryti notarinę sutartį arba grąžinti avansą.

SPRENDIMAS

Pateikus ieškinį dėl skolos ir netesybų priteisimo, teismas tenkino mūsų reikalavimus ir įpareigojo pardavėją grąžinti klientei gautą avansą, sumokėti netesybas bei atlyginti atstovavimo išlaidas.

Plačiau galite sužinoti paspaudę ČIA.

Skolų išieškojimas: būdai

Skolos išieškojimas kreipiantis į teismą gali įvykti dviem būdais: su teismo įsakymu arba pateikus ieškinį. Kai skolininkas pripažįsta skolą, tačiau vilkina jos grąžinimą, rekomenduojama pasinaudoti teismo įsakymu. Jei skolininkas ginčijasi ir atsisako mokėti, skolos išieškojimas įprastai vykdomas pateikiant ieškinį.

 • Teismo įsakymas įsigalioja, jei skolininkas neprieštarauja. Šalys nėra kviečiamos į teismą.
 • Pateikus ieškinį dokumentine tvarka, šalys nėra kviečiamos į teismą. Jei skolininkas prieštarauja, jis turi savo prieštaravimą pagrįsti.
 • Pateikus ieškinį bendrąja tvarka, šalys yra kviečiamos į teismą. Teismas išnagrinėja bylą nuo pradžios iki galo ir priima galutinį sprendimą.

 

Skolų išieškojimas su teismo įsakymu

Įsakymą grąžinti skolą galite gauti pateikę pareiškimą, kuriame nurodote skolos dydį, skolininko vardą, pavardę ir kitas detales – tai jūsų prašymas išduoti dokumentą, kuriuo skolininkas yra įpareigojamas atiduoti negrąžintą pinigų sumą. Teismas peržiūri jūsų pareiškimą formaliai; netikrina fakto ar tikrai tokia suma buvo paskolinta ir nekviečia jūsų bei skolininko į teismo salę. Jeigu pareiškimas yra nepagrįstas, jis gali būti atmestas, tačiau jūs galite jį pakoreguoti arba imtis kitų skolos išieškojimo būdų.

Įvertinęs pareiškimą, teismas nusiunčia skolininkui pranešimą ragindamas per nustatytą laikotarpį grąžinti skolą. Jeigu skolininkas neatsako arba atsako, kad su skola sutinka, teismo įsakymas įsigalioja. Jeigu skolininkas atsako teismui, kad su skola nesutinka arba prieštarauja kreditoriaus reikalavimams, teismo įsakymas neįsigalioja.

Jeigu skolininkas sutinka su kreditoriaus reikalavimais grąžinti skolą (arba per nustatytą laikotarpį nepareiškia prieštaravimų), tačiau jos negrąžina, teismo įsakymą galima vykdyti priverstinai.

Skolų išieškojimas dokumentinio proceso tvarka

Dokumentinis procesas reiškia, kad šalys nėra kviečiamos į teismo salę. Ieškinys yra išnagrinėjamas peržvelgiant pateiktus įrodymus ir įvertinant jo pagrįstumą, panašiai kaip išduodant teismo įsakymą.

Išnagrinėjęs ieškinį, teismas priima preliminarų sprendimą ir informuoją skolininką, kuris per nustatytą laikotarpį turi skolą grąžinti arba užginčyti teismo sprendimą. Jeigu norint paprieštarauti teismo įsakymui skolininkui užtenka tiesiog raštu informuoti, kad jis prieštarauja, tai preliminaraus teismo sprendimo taip paprastai neužginčysi. Skolininkas privalo pagrįsti savo prieštaravimą ir pateikti įrodymus, kodėl jis neturėtų mokėti kreditoriaus reikalaujamos sumos.

Jeigu skolininkas neprieštarauja teismo sprendimui, skolos išieškojimas įvyksta paprastai: skolininkas atiduoda pinigus sprendime nustatyta tvarka.

Kai skolininkas nesutinka mokėti, teismas bendrąja tvarka ima nagrinėti jo pateiktus prieštaravimų pagrįstumą. Į teismo posėdį yra kviečiamos šalys, įvertinamos jų pozicijas ir priimamas sprendimas: panaikinti arba palikti galioti preliminarųjį sprendimą.

Skolų išieškojimas bendrąja tvarka

Ginčo teisena bendrąja tvarka yra galutinė priemonė, tačiau, kai kreipiatės į advokatą, teisininkas įvertina aplinkybes ir remdamasis patirtimi pats parenka skolos išieškojimo būdą. Advokatas atsižvelgia į tai, kiek laiko neatgaunate skolos, ar skolininkas tyčia ir piktybiškai vengia su jumis atsiskaityti ir bendrauti apskritai, slapstosi, jo buvimo vieta nėra žinoma ir pan.

Išieškant skolą bendrąja tvarka, teismas privalo visiškai išspręsti bylą, t.y. iki galo išnagrinėti visus įrodymus ir šalių pozicijas. Šiuo atveju dokumentų peržiūra nėra tiesiog formalumas, o skolininko prieštaravimai neturi įtakos teismo procesui – kitaip nei pateikiant teismo įsakymą (kuris nustoja galioti, jei skolininkas prieštarauja).

Išsilavinimas

dr. Julius Paškevičius

Julius Paškevičius

Nors teisėje interpretacijoms vietos mažai, pasimesti – paprasta. Nenuklyskite į pareiškimų, prašymų ir sutarčių mišką, bet pasitikėkite profesionaliu teisininku, kurio patirtis leidžia jam matyti problemos sprendimo būdus jau pirmos konsultacijos metu. Juliaus stiprybė – konkretumas. Susisiekę, galite būti tikri, kad sulauksite tikrų atsakymų aiškiai ir greitai.

Diplomai

Mokslinė veikla

 • Apginta teisės mokslo krypties mokslo daktaro disertacija „Buitinių vartotojų teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje“ (Household consumers’ right to be supplied with electricity in the European Union“) (2022)
 • International Scientific Conference „Europization of national law: achievments, problems, challanges“ (2021)
 • Julius Paškevičius, The Conceptualization of Energy Justice: the EU Sphere. Baltic Journal of Law & Politics 13:1 (2020): 163-190
 • Scientific Conference „Human rights issues in the age of globalization and rapid technological innovations“ (2019)
 • Julius Paškevičius, Whether the Support Schemes of the Renewable Energy of the EU Are in Compliance with the Principle of the Free Movement of Goods? ISSN (Online) 2029-4239, Law review No. 2(18) 2018
 • 11th International Scientific Conference „Problems of Ensuring Public Security: Theoretical and Practical Aspects“ (2017)
 • Saulė Milčiuvienė, Julius Paškevičius, The Investment Environment for Renewable Energy Development in Lithuania: The Electricity Sector, Baltic Journal of Law & Politics. ISSN (Online) 2029-0454, October 2014
 • Julius Paškevičius, The Energy Charter Process, Cyseni, 2014

Patirtis

Patvirtinta taikos sutartis

Laimėta

Nustatytas asmens neveiksnumas

Laimėta

Apginta nuosavybės teisė į varžytinėse įgytą butą

Laimėta

Panaikinta teismo nutartis dėl bylos nutraukimo

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

DUK

Kaip greičiausiai prisiteisti skolą?

Kai skolininkas neprieštarauja jūsų reikalavimams grąžinti skolą, skolų išieškojimas su teismo įsakymu gali būti pakankamai greitas ir paprastas procesas. Mėginant atgauti skolą turint teismo įsakymą, teismo posėdžiai neorganizuojami, sprendimas yra priimamas pateikto pareiškimo pagrindu, todėl tai užtrunka trumpiau ir kainuoja mažiau nei skolos išieškojimas pateikiant ieškinį.

Ar verta kreiptis į skolų išieškojimo įmonę dėl skolos išieškojimo?

Skolų išieškojimo įmonės kaip atlygį įprastai išskaičiuoja procentinę dalį nuo išieškomos skolos. Advokatai procento neima, jų paslaugas padengia pralaimėjusioji pusė, todėl, kaip kreipiatės į teisininkus, skolą galite atgauti be jokių nuostolių ar papildomų mokėjimų. Teisininkas gali padėti pasirengti teismo procesui ir jo metu jus atstovauti.

Dalintis:

Reikalingos teisinės eksperto paslaugos?

+370 640 65658