Ieškoma...

Turto pripažinimas asmenine sutuoktinio nuosavybe

Santuokos metu įgytas nekilnojamas turtas yra sutuoktinių bendroji jungtinė nuosavybė, tačiau ši nuostata gali būti paneigta teisme įrodžius, kad sutuoktinio turtas įgytas už asmenines lėšas ir buvo aiškiai išreikšta sutuoktinio valia įgyti jį savo asmeninėn nuosavybėn. PATEIKITE UŽKLAUSĄ ir sužinokite, kaip tai padaryti!

PATEIKTI UŽKLAUSĄ
Design element.
Design element.

Mano patirtis teisminiuose ginčuose, teisinis išsilavinimas Lietuvoje ir JAV leidžia klientams neabejoti jų sėkme teisminiame procese.

Nors teisėje interpretacijoms vietos mažai, pasimesti – paprasta.

Nenuklyskite į pareiškimų, prašymų ir sutarčių mišką, bet pasitikėkite profesionaliu teisininku, nes mano patirtis leidžia matyti problemos sprendimo būdus jau pirmos konsultacijos metu.

Susisiekę, galite būti tikri, kad sulauksite tikrų atsakymų aiškiai ir greitai.

Nuo a ir z

01

Teisinė konsultacija

Pirminės konsultacijos metu aptarsime jūsų teisinę problemą ir pateiksiu atsakymus į jums rūpimus klausimus.

02

Paslaugų užsakymas

Teisines paslaugas galite užsisakyti – pateikiant užklausą, telefonu arba internetu, paspaudus mygtuką UŽSAKYTI PASLAUGĄ.

03

Įrodymų surinkimas

Jums pageidaujant, surinksiu reikalingus dokumentus iš valstybinių registrų ir kitų institucijų.

04

Dokumentų parengimas

Gavus visus būtinus įrodymus, skubiai parengsiu reikalingus teisinius dokumentus ir pateiksiu juos teismui.

05

Atstovavimas teisme

Atstovausiu jus viso teisminio procesu metu ir ginsiu jūsų interesus visomis teisinėmis priemonėmis.

Patirtis

Pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės

Laimėta

Asmuo paskelbtas mirusiu

Laimėta

Nustatytas asmens neveiksnumas

Laimėta

Patvirtinta taikos sutartis

Laimėta

Nustatytas asmens neveiksnumas

Laimėta

Apginta nuosavybės teisė į varžytinėse įgytą butą

Laimėta

Panaikinta teismo nutartis dėl bylos nutraukimo

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Atnaujintas palikimo priėmimo terminas

Laimėta

90 proc. laimėtų bylų, atstovaujant klientų interesus

Atstovavimo išlaidų atlyginimas iš kitų dalyvavusių bylose asmenų

Patogus ir paprastas visų teisinių dokumentų pateikimas teismui

Paslaugų užsakymas

Santuokoje įgyto turto pripažinimas sutuoktinio asmenine nuosavybe

Sutuoktinio įgytas turtas už jo asmenines lėšas, aiškiai išreiškus valią įgyti jį savo asmeninėn nuosavybėn, teisme gali būti pripažintas sutuoktinio asmenine nuosavybe. Pateikite teismui ieškinį dėl santuokoje įgyto turto pripažinimo sutuoktinio asmenine nuosavybe.

DUK

Ar santuokoje įgytas turtas gali būti pripažintas sutuoktinio asmenine nuosavybe?

Įstatyme įtvirtinta prezumpcija, kad turtas yra sutuoktinių bendroji jungtinė nuosavybė, gali būti paneigta tik teisme įrodžius, kad turtas yra vieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė. Tam svarbios dvi sąlygos, t. y. turtas sutuoktinio įgytas už asmenines lėšas, ir to turto įgijimo metu buvo aiškiai išreikšta sutuoktinio valia turtą įgyti asmeninėn nuosavybėn.

Kaip galiu įrodyti, kad turtas santuokos metu įgytas už asmenines lėšas?

Faktas, kad tam tikras nekilnojamas turtas priklauso jums asmeninės nuosavybės teise, gali būti įrodytas tik rašytiniais įrodymais, pavyzdžiui, išrašai iš registrų ar banko.

Ką daryti, jei nesu nurodytas LR nekilnojamo turto registre su sutuoktiniu kaip bendraturtis?

Sutuoktinių turto registracija LR nekilnojamo turto registre atlieka tik teisių išviešinimo, bet ne teises nustatančią funkciją. Todėl abiejų sutuoktinių nenurodymas kaip turto savininkų nepakeičia ir neapriboja bendrosios jungtinės nuosavybės teisių.

Turto pripažinimas asmenine sutuoktinio nuosavybe, kai turtas pirktas už asmenines lėšas

PROBLEMA

Sutuoktinės pirktas butas, įgytas iki santuokos įregistravimo, o nekilnojamo turto registre savininke nurodyta sutuoktinė, kuri tuo metu buvo nepilnametė. Vėliau santuokos metu šis butas parduotas bei už gsutsd lėšas įsigytas kitas nekilnojamas turtas sutuoktinės vardu ir įregistruotas kaip jos, o ne kaip bendroji jungtinė nuosavybė.

SPRENDIMAS

Pareiškimo dėl sutuokoje įgyto turto pripažinimo sutuoktinio asmenine nuosavybe parengimas ir pateikimas teismui. Atsižvelgęs į nustatytas aplinkybes, teismas pripažino santuokoje įgytą turtą už asmenines lėšas sutuoktinės asmenine nuosavybe.

 

Civilinė byla Nr. 3K-3-424/2009

Lietuvos Aukščiausias Teismas

Turto pripažinimas asmenine sutuoktinio nuosavybe, kai turtas įsigijamas už investicinius čekius

PROBLEMA

Sutuoktinis už investicinius čekius įsigijo nekilnojamą turtą. Žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartyje nurodyta, kad sutuoktinis jį nupirko asmeninės nuosavybės teise. Ginčo žemės sklypas sutuoktinei suteiktas naudotis dar iki santuokos sudarymo kaip pastatų, esančių žemės sklype, savininkei. Šį žemės sklypą sutuoktinė įgijo už savo asmenines lėšas ir nuosavybės dokumentuose nenurodė, kad šis turtas būtų įgyjamas kartu su sutuoktiniu. Tai, kad sutuoktiniai gyveno gyvenamajame name, priklausančiame vienam iš sutuoktinių, kuris yra ginčo žemės sklype, nerodo, jog sutuoktinis siekė įsigyti šį žemės sklypą kitaip negu asmeninėn nuosavybėn.

SPRENDIMAS

Pareiškimo dėl sutuokoje įgyto turto pripažinimo sutuoktinio asmenine nuosavybe parengimas ir pateikimas teismui. Teismo vertinimu už asmenines lėšas (investicinius čekius) įsigyto turto pobūdis (žemės sklypas, esantis po asmeninės nuosavybės teise priklausančiu namu) bei tolesnis sutuoktinių elgesys, suponuoja išvadą, jog ginčo žemės sklypas buvo įgytas asmeninėn nuosavybėn.

 

Civilinė byla Nr. 3K-3-260-378/2018

Lietuvos Aukščiausias Teismas

 

Turto pripažinimas asmenine sutuoktinio nuosavybe, kai įsigijami vertybiniai popieriai

PROBLEMA

Finansų maklerio įmonės „Finasta“ ir kasatoriaus 2006 m. balandžio 14 d. sudarytoje Vertybinių popierių ir piniginių lėšų saugojimo ir apskaitos, pavedimų priėmimo ir vykdymo sutartyje, kuria remiantis buvo perkamos akcijos, nurodant klientą greta sutuoktinio yra nurodyta ir sutuoktinė. UAB „Finasta investicijų valdymas“ ir sutuoktinis 2006 m. balandžio 28 d. sudarytoje Fondo vienetų pirkimo–pardavimo sutartyje, pagal kurią sutuoktinis už 61 310,67 Lt įsigijo Finasta Naujosios Europos fondo vienetų, yra speciali grafa įgijėjo valiai dėl įsigyjamo turto teisinio režimo išreikšti („3. Šia sutartimi dalyvis įsigyja (asmeninėn/bendrojon jungtinėn) nuosavybėn pažymėto fondo vienetų“), tačiau sutuoktinis nurodytoje grafoje nėra padaręs jokių žymų, kitaip pažymėjęs, kad jis fondo vienetus įsigyja būtent asmeninėn nuosavybėn.

REZULTATAS

Sutuoktiniui neįrodžius, kad įsigydamas nurodytus vertybinius popierius jis aiškiai išreiškė savo valią juos įsigyti asmeninėn nuosavybėn, darytina išvada, jog nurodyti vertybiniai popieriai buvo ne sutuoktinio asmeninė nuosavybė, o bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė.

 

Civilinė byla Nr. 3K-3-52/2012

Lietuvos Aukščiausias Teismas

 

Išsilavinimas

dr. Julius Paškevičius

Julius Paškevičius

Diplomai

Mokslinė veikla

  • Apginta teisės mokslo krypties mokslo daktaro disertacija „Buitinių vartotojų teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje“ (Household consumers’ right to be supplied with electricity in the European Union“) (2022)
  • International Scientific Conference „Europization of national law: achievments, problems, challanges“ (2021)
  • Julius Paškevičius, The Conceptualization of Energy Justice: the EU Sphere. Baltic Journal of Law & Politics 13:1 (2020): 163-190
  • Scientific Conference „Human rights issues in the age of globalization and rapid technological innovations“ (2019)
  • Julius Paškevičius, Whether the Support Schemes of the Renewable Energy of the EU Are in Compliance with the Principle of the Free Movement of Goods? ISSN (Online) 2029-4239, Law review No. 2(18) 2018
  • 11th International Scientific Conference „Problems of Ensuring Public Security: Theoretical and Practical Aspects“ (2017)
  • Saulė Milčiuvienė, Julius Paškevičius, The Investment Environment for Renewable Energy Development in Lithuania: The Electricity Sector, Baltic Journal of Law & Politics. ISSN (Online) 2029-0454, October 2014
  • Julius Paškevičius, The Energy Charter Process, Cyseni, 2014

Dalintis:

Reikalingos teisinės eksperto paslaugos?

+370 640 65658