Susisiekite: +370 640 65658

Palikimo priėmimo termino atnaujinimas

Ką daryti, jei praleidote palikimo priėmimo terminą? Atsiminkite, kad praleidę palikimo priėmimo terminą, teisės į turtą neprarandate. Jūs galite jį atnaujinti, jei yra teisės aktuose nustatyti palikimo priėmimo praleisto termino atnaujinimo pagrindai. Teisininkas paruoš pareiškimą ir pateiks jį teismui.

Užsakyti paslaugą

Kodėl verta užsisakyti teisines paslaugas?

 • Patirtis palikimo priėmimo bylose leis jums būti užtikrintais sėkme teisminiame procese.
 • Atstovavimas tiek išreikalaujant pažymas bei išrašus iš valstybinių registrų ir institucijų, tiek visose teisminio proceso stadijose.
 • Skaidrus komunikavimas, suteikiant jums informaciją apie teisminio proceso eigą ir teismo priimtus procesinius sprendimus.
 • Aiški kainodara už teisines paslaugas leis jums potencialiai įvertinti galimas atstovavimo išlaidas.
Design element.
Design element.

Kaip užsisakyti teisines paslaugas?

 • Palikimo priėmimo praleisto termino atnaujinimo paslaugą galite užsisakyti tiesiog internetu paspaudę mygtuką UŽSAKYTI PASLAUGĄ.
 • Užsakius šią teisinę paslaugą internetu, jums bus atsiųsta teisinių paslaugų sutartis kartu su dokumentų sąrašu, kurie būtini rengiant jums reikalingą procesinį dokumentą.
 • Pateikus visus reikalingus dokumentus, skubiai parengiamas procesinis dokumentas ir pateikiamas teismui.

Apginta nuosavybės teisė į varžytinėse įgytą butą

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Atnaujintas palikimo priėmimo terminas

Laimėta

Gautas teismo leidimas investuoti vaikų pinigus

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Nuo konsultacijos
iki atstovavimo

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
Civilinė byla Nr. e2YT-14149-1164/2022
Klientė laiku nesikreipė į teismą dėl leidimo išdavimo priimti palikimą savo nepilnametės dukros vardu bei praleido trijų mėnesių terminą kreiptis į notarą dėl palikimo priėmimo nepilnamečio vardu. Nepaisant to, kad daugiau nei metus buvo praleistas palikimo priėmimo terminas, teisme sėkmingai atnaujintas palikimo priėmimo terminas ir išduotas teismo leidimas dėl palikimo priėmimo nepilnamečio vardu.

01

Teisinė konsultacija

Teisininkas išanalizuos aplinkybes, aptarsime teisinio proceso eigą ir pateiks atsakymus į jūsų klausimus.

02

Pareiškimo parengimas

Parengiamas pareiškimas dėl palikimo priėmimo praleisto termino atnaujinimo.

03

Atstovavimas teisme

Teisininkas atstovauja jus viso teisminio procesu metu ir gina jūsų interesus.

Išsilavinimas

dr. Julius Paškevičius

Julius Paškevičius

Nors teisėje interpretacijoms vietos mažai, pasimesti – paprasta. Nenuklyskite į pareiškimų, prašymų ir sutarčių mišką, bet pasitikėkite profesionaliu teisininku, kurio patirtis leidžia jam matyti problemos sprendimo būdus jau pirmos konsultacijos metu. Juliaus stiprybė – konkretumas. Susisiekę, galite būti tikri, kad sulauksite tikrų atsakymų aiškiai ir greitai.

Diplomai

Mokslinė veikla

 • Apginta teisės mokslo krypties mokslo daktaro disertacija „Buitinių vartotojų teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje“ (Household consumers’ right to be supplied with electricity in the European Union“) (2022)
 • International Scientific Conference „Europization of national law: achievments, problems, challanges“ (2021)
 • Julius Paškevičius, The Conceptualization of Energy Justice: the EU Sphere. Baltic Journal of Law & Politics 13:1 (2020): 163-190
 • Scientific Conference „Human rights issues in the age of globalization and rapid technological innovations“ (2019)
 • Julius Paškevičius, Whether the Support Schemes of the Renewable Energy of the EU Are in Compliance with the Principle of the Free Movement of Goods? ISSN (Online) 2029-4239, Law review No. 2(18) 2018
 • 11th International Scientific Conference „Problems of Ensuring Public Security: Theoretical and Practical Aspects“ (2017)
 • Saulė Milčiuvienė, Julius Paškevičius, The Investment Environment for Renewable Energy Development in Lithuania: The Electricity Sector, Baltic Journal of Law & Politics. ISSN (Online) 2029-0454, October 2014
 • Julius Paškevičius, The Energy Charter Process, Cyseni, 2014
VDU

2015 m. įgytas teisės magistro laipsnis

MSU

2016 m. įgytas teisės magistro laipsnis

VDU

2022 m. įgytas teisės krypties socialinių mokslų daktaro laipsnis

Paveldėjimo būdai

Turtas gali būti paveldimas dvejais būdais: pagal sudarytą testamentą arba pagal įstatymą.

Testamentas gali būti kelių rūšių:

 • Asmeninis testamentas. Tai ranka surašytas testamentas su palikėjo vardu, pavarde ir parašu.
 • Oficialus testamentas. Tai notaro patvirtintas testamentas.
 • Bendras sutuoktinių testamentas. Šiuo atveju sutuoktiniai vienas kitą paskiria bendro turto įpėdiniais.

Palikimo priėmimo termino atnaujinimas teismo tvarka

Norint oficialiai valdyti paveldėjimo teise įgytą turtą, įpėdinis turi priimti palikimą per tam tikrą laikotarpį. Suprantama, kad netekus artimo žmogaus palikimo priėmimas gali nusikelti į šalį ir apskritai pasimiršti. Kartais nė nežinote, kad gavote palikimą, arba sužinote per vėlai – tuomet, jeigu norite gauti turtą, palikimo terminas turi būt atnaujintas. Palikimo priėmimas nėra sudėtingas procesas. Tereikia pateikti prašymą dėl priėmimo termino atnaujinimo ir sulaukti jo patvirtinimo.

Prašymą paruošti ir pateikti teismui jums padės teisininkas.

Kada reikalingas palikimo priėmimo praleisto termino atnaujinimas?

Palikimui priimti yra skirtas teisės aktų nustatytas trijų mėnesių laikotarpis po palikėjo mirties. Termino pradžia – palikėjo mirties diena arba data, priimta teismo sprendimu.

Teisinis palikimo priėmimo terminas prasideda nuo palikėjo mirties dienos. Jei neįmanoma nustatyti tikslios mirties datos, tuomet palikėjo mirtis konstatuojama nuo teismo sprendimo dienos.

 

Termino trukmė 3 mėnesiai – kaip priimti palikimą?

Teisiškai palikimas privalo būti priimtas per 3 mėnesius nuo palikėjo mirties. Tokį terminą nustato paveldėjimo teisė. Palikimo priėmimui įtakos turi ir palikimo atsiradimo vieta – norėdami priimti palikimą, turite kreiptis į tą notarą, kuris dirba palikimo atsiradimo vietoje. Dėl to kartais kyla neaiškumų. Pavyzdžiui, jei palikimu gaunate pinigines lėšas, tai turite kreiptis į notarą, kuris yra atsakingas už tą regioną, kuriame palikėjas yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą. Jeigu palikimu gavote nekilnojamąjį turtą, tai turite kreiptis į notarą, kuris dirba toje vietoje, kurioje yra nekilnojamasis turtas, tarkime butas ar namas. Pavyzdžiui, vienoje nagrinėtoje byloje, įpėdinė gavo palikėjo pinigines lėšas, kurios buvo banko sąskaitoje Lietuvoje, tačiau palikėjas, gyveno Anglijoje. Šiuo atveju, turėtumėte kreiptis į notarą, kuris yra atsakingas už regioną Lietuvoje.
Taigi priimti palikimą galite pateikę pareiškimą palikimo atsiradimo vietos notarui. Notarų veikla yra priskirta pagal savivaldybes, todėl norėdami priimti palikimą turite kreiptis į tą notarą, kuris dirba palikimo atsiradimo vietoje. Pavyzdžiui, jeigu paveldėjimo teise jums atitenka butas Kaune, tai turite kreiptis į notarą, kuris dirba šiame mieste. Notarų sąrašas pagal jų paskyrimo vietą yra nurodytas interneto svetainėje www.notarurumai.lt, skiltyje „Notarai“.

Palikimo atsisakymas

Jūsų taip pat turite teisę atsisakyti palikimo. Tą padaryti galite pateikę pareiškimą vietos notarui. Jeigu atsisakote palikimo, tai privalote atsisakyti jo viso, negalite kelti sąlygų ar išlygų, pavyzdžiui, norite atsisakyti buto, bet pasilikti automobilį. Lygiai taip pat ir priimant palikimą. Turite priimti jį visą, įskaitant ir skolas, ir prievoles.

Palikimo priėmimo praleisto termino atnaujinimas: teisiniai pagrindai

Praleidus trijų mėnesių palikimo priėmimo terminą, jis gali būti atnaujinamas tik tuomet, jei teismas nustato, kad buvo praleistas dėl pagrįstų priežasčių.

Praleidus nustatytą trijų mėnesių palikimo priėmimo terminą, galime bandyti jį atnaujinti. Šiam procesui svarbu teismui pateikti paruoštą pareiškimą dėl palikimo priėmimo termino atnaujinimo ir pagrįsti, kad terminas praleistas esant pateisinamoms priežastims.

Jeigu laiku nepriėmėte palikimo ir norite atnaujinti jo priėmimo terminą, tą padaryti galite tik dėl pateisinamų priežasčių. Jos gali būti tokios:

 • Sveikatos problemos
 • Nežinojimas apie palikėjo mirtį

Dalintis:

Reikalingos teisinės eksperto paslaugos?

+370 640 65658