Susisiekite: +370 640 65658

Palikimo priėmimas nepilnamečio vardu

Nors nepilnametis vaikas turi visą teisę į turtinę nuosavybę, ją priimti ir valdyti jis gali tik su tėvais arba globėjais. Jums reikalingas teismo leidimas dėl palikimo priėmimo nepilnamečio vaiko vardu? Teisininkas pasirūpins, kad palikimo priėmimas nepilnamečio vardu būtų paprastas. Už jus parengs prašymą ir įteiks jį teismui – sklandžiai ir greitai.

Užsakyti paslaugą

Kodėl verta užsisakyti teisines paslaugas?

 • Patirtis palikimo priėmimo bylose leis jums būti užtikrintais sėkme teisminiame procese.
 • Atstovavimas tiek išreikalaujant pažymas bei išrašus iš valstybinių registrų ir institucijų, tiek visose teisminio proceso stadijose.
 • Skaidrus komunikavimas, suteikiant jums informaciją apie teisminio proceso eigą ir teismo priimtus procesinius sprendimus.
 • Aiški kainodara už teisines paslaugas leis jums potencialiai įvertinti galimas atstovavimo išlaidas.

 

Design element.
Design element.

Kaip užsisakyti teisines paslaugas?

 • Palikimo priėmimo nepilnamečio vardu paslaugą galite užsisakyti tiesiog internetu paspaudę mygtuką UŽSAKYTI PASLAUGĄ.
 • Užsakius šią teisinę paslaugą internetu, jums bus atsiųsta teisinių paslaugų sutartis kartu su dokumentų sąrašu, kurie būtini rengiant jums reikalingą procesinį dokumentą.
 • Pateikus visus reikalingus dokumentus, skubiai parengiamas procesinis dokumentas ir pateikiamas teismui.

 

Apginta nuosavybės teisė į varžytinėse įgytą butą

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Atnaujintas palikimo priėmimo terminas

Laimėta

Gautas teismo leidimas investuoti vaikų pinigus

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Nuo konsultacijos
iki atstovavimo

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
Civilinė byla Nr. eS2-7468-1023/2022
Mirus klientės vaikų tėvui, klientė siekė priimti palikimą savo nepilnamečių vaikų vardu. Pateikus prašymą dėl teismo leidimo išdavimo, teismas tenkino mūsų reikalavimą ir išdavė klientei leidimą priimti palikimą savo nepilnamečių vaikų vardu. Atitinkamai, klientės vaikai paveldėjo nekilnojamą turtą.

01

Teisinė konsultacija

Teisininkas išanalizuos aplinkybes, aptarsime teisinio proceso eigą ir pateiks atsakymus į jūsų klausimus.

02

Pareiškimo parengimas

Parengiamas pareiškimas teismui dėl leidimo priimti palikimą nepilnamčio vardu.

03

Atstovavimas teisme

Teisininkas atstovauja jus viso teisminio procesu metu ir gina jūsų interesus.

Išsilavinimas

dr. Julius Paškevičius

Julius Paškevičius

Nors teisėje interpretacijoms vietos mažai, pasimesti – paprasta. Nenuklyskite į pareiškimų, prašymų ir sutarčių mišką, bet pasitikėkite profesionaliu teisininku, kurio patirtis leidžia jam matyti problemos sprendimo būdus jau pirmos konsultacijos metu. Juliaus stiprybė – konkretumas. Susisiekę, galite būti tikri, kad sulauksite tikrų atsakymų aiškiai ir greitai.

Diplomai

Mokslinė veikla

 • Apginta teisės mokslo krypties mokslo daktaro disertacija „Buitinių vartotojų teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje“ (Household consumers’ right to be supplied with electricity in the European Union“) (2022)
 • International Scientific Conference „Europization of national law: achievments, problems, challanges“ (2021)
 • Julius Paškevičius, The Conceptualization of Energy Justice: the EU Sphere. Baltic Journal of Law & Politics 13:1 (2020): 163-190
 • Scientific Conference „Human rights issues in the age of globalization and rapid technological innovations“ (2019)
 • Julius Paškevičius, Whether the Support Schemes of the Renewable Energy of the EU Are in Compliance with the Principle of the Free Movement of Goods? ISSN (Online) 2029-4239, Law review No. 2(18) 2018
 • 11th International Scientific Conference „Problems of Ensuring Public Security: Theoretical and Practical Aspects“ (2017)
 • Saulė Milčiuvienė, Julius Paškevičius, The Investment Environment for Renewable Energy Development in Lithuania: The Electricity Sector, Baltic Journal of Law & Politics. ISSN (Online) 2029-0454, October 2014
 • Julius Paškevičius, The Energy Charter Process, Cyseni, 2014
VDU

2015 m. įgytas teisės magistro laipsnis

MSU

2016 m. įgytas teisės magistro laipsnis

VDU

2022 m. įgytas teisės krypties socialinių mokslų daktaro laipsnis

Kaip vykdomas palikimo priėmimas nepilnamečio vardu?

Nepilnametis asmuo vienas teikti prašymo dėl paveldėjimo priėmimo negali. Jei vaikui priklauso turto paveldėjimas po tėvų mirties, tai turi padaryti jo globėjai, o jei turtas yra paveldimas iš kitų asmenų ar šeimos narių, prašymas dėl teismo leidimo priimti palikimą nepilnamečio vaiko vardu išdavimo yra teikiamas jo tėvų. 

Jei tėvai ar globėjai negali ar nesikreipia dėl leidimo išdavimo, Civilinio Kodekso 3.163 straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad to gali imtis valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija ar prokuroras. 

 

Paveldėtojas, net jei jis ir nepilnametis, turi teisę į paveldimą nuosavybę

Nepilnametis, nepriklausomai nuo jo amžiaus, gali būti turto savininku. Vienas iš būdų tą nuosavybę gauti ir yra paveldėjimo keliu. Jo nuosavybės teisė yra ginama lygiai taip pat, kaip ir suaugusio žmogaus. 

Kad būtų užtikrinta vaiko turtinių teisių apsauga, įstatymai įpareigoja tėvus/globėjus tvarkyti nepilnamečio vaiko turtą tik jo interesų labui. Teismas tai įvertina ir nusprendžia, ar tėvų/globėjų prašymas priimti nepilnamečiam vaikui atitekusį palikimą yra patenkinamas.

 

Veiksmai, kurių reikia imtis, norint priimti palikimą nepilnamečio vardu

Priimti palikimą nepilnamečio vardu galite pagal turto apyrašą, kadangi šiuo būdu apsaugomi vaiko turtiniai interesai. Apyrašas užtikrina, kad su palikimu ateinančios skolos bus padengtos tik paveldėtu turtu.

    1. Kreipkitės į teismą

Kreipkitės į teismą dėl leidimo priimti palikimą nepilnamečio vardu. Užsisakykite – prašymas dėl teismo leidimo priimti palikimą nepilnamečio vaiko vardu išdavimo. Kai teismas suteikia leidimą priimti turtą pagal turto apyrašą, kitas žingsnis – 

    2. Kreipkitės į notarą

Notaras išduoda vykdomąjį pavedimą anstoliui, kad šis sudarytų turto apyrašą. Turto apyrašas yra sąrašas, kuriame pateikiami visi palikimą sudarantys daiktai ir jų vertė.

    3. Kreipkitės į antstolį

Per dvi savaites nuo išdavimo vykdomasis pavedimas turi pasiekti antstolį. Įprastai tą padaro notaras, į kurį kreipėtės prieš tai. Kai apyrašas yra parengtas ir perduotas atgal notarui, šis įformina palikimo priėmimą, o jūs gaunate paveldėjimo teisės liudijimą – oficialų dokumentą, patvirtinantį palikimo priėmimo faktą ir teisę į palikimą.

 

Reikalingi prašymai, kai vyksta palikimo priėmimas nepilnamečio vardu

Taigi, norint priimti palikimą nepilnamečio vaiko vardu, privalomi teikti tokie prašymai:

1. Prašymas dėl teismo leidimo priimti palikimą nepilnamečio vaiko vardu išdavimo,

2. Prašymas notarui priimti palikimą,

3. Prašymas išduoti paveldėjimo teisės liudijimą.

Norint atsisakyti paveldėjimo, turėsite pateikti:

1. Prašymas dėl teismo leidimo atsisakyti palikimą priimti nepilnamečio vaiko vardu išdavimo.

Palikimo atsisakymas

Teikiant prašymą teismo leidimui nepilnamečio vardu atsisakyti turto paveldėjimo privalo būti nurodomos atsisakymo priežastys, kurios patvirtintų, jog palikimo atsisakymas nepažeis vaiko interesų. 

Atkreipkite dėmesį, kad vaiko išlaikymas yra tėvų/globėjų pareiga, bet atsisakyti palikimo tik dėl to, kad vaikas yra visiškai aprūpintas – nėra pateisinama priežastis. Jeigu palikimas gali padidinti vaiko gerovę, tai turto priėmimas yra jo interesas.

Nepilnametis vaikas turi teisę į paveldėjimą, bet ne pareigą jį priimti. Kaip ir priimant, taip ir atsisakant paveldimo turto yra privalomas teismo leidimas. Jį taip pat turi pateikti nepilnamečio asmens tėvai arba globėjai.

 

Dalintis:

Reikalingos teisinės eksperto paslaugos?

+370 640 65658