Ieškoma...

Nuosavybės teisės įgijimas pagal įgyjamąją senatį

Patalpas valdote sąžiningai, teisėtai, atvirai ir nepertraukiamai ilgiau nei dešimt metų, tačiau šios patalpos nepriklauso jums nuosavybės teise? Tapkite šių patalpų savininkai pateikdami teismui pareiškimą - nuosavybės teisės įgijimas pagal įgyjamąją senatį.

399 
Užsakyti paslaugą

Paslaugų užsakymams internetu taikoma iki 50 procentų nuolaida

Atsiskaitymas už paslaugas per 3 mėnesius su MOKI 3 sistema

10 metų teisinio darbo patirties rengiant procesinius dokumentus

Nuo a ir z

01

Paslaugų užsakymas

Užsakykite teisines paslaugas internetu ir pasinaudokite iki 50 procentų nuolaida bei atsiskaitymu per 3 mėnesius su MOKI 3 mokėjimų sistema.

02

Įrodymų surinkimas

Užsakius paslaugą, jūsų bus prašoma surinkti ir pateikti tam tikrus dokumentus, arba, jums pageidaujant, už jus tai gali padaryti teisininkas.

03

Dokumentų parengimas

Gavęs iš jūsų ar jūsų prašymu surinkęs visus būtinus dokumentus, teisininkas skubiai parengia reikalingą procesinį dokumentą su priedais ir pateikia juos teismui.

Paslaugų užsakymas

Parengti ieškinį dėl varžytinių akto pripažinimo negaliojančiu

Jei manote, kad varžytinėse parduoto nekilnojamo turto kaina neatitinka rinkos kainos, tuomet būtinas turto pardavimo iš varžytinių akto pripažinimas negaliojančiu. Patikėkite tai teisininkui, kuris parengs teisminius dokumentus ir pateiks juos teismui.
399 

Parengti pareiškimą dėl nuosavybės teisės įgijimo pagal įgyjamąją senatį

Patalpas valdote sąžiningai, teisėtai, atvirai ir nepertraukiamai ilgiau nei dešimt metų, tačiau šios patalpos nepriklauso jums nuosavybės teise? Tapkite šių patalpų savininkai įgydami nuosavybės teises pagal įgyjamąją senatį.
399 

Parengti ieškinį dėl iškeldinimo iš gyvenamųjų patalpų po varžytinių

Iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų vyksta teisminio proceso tvarka. Teismui turi būti pateiktas ieškinys dėl iškeldinimo iš neteisėtai užimamų gyvenamųjų patalpų – užsisakykite paslaugą ir teisininkas parengs ieškinį bei pateiks jį teismui.
349 

Parengti ieškinį dėl nuostolių atlyginimo iš bendraturčio

Suremontavote bendrąją dalinę nuosavybę, bet bendrasavininkai nepadengia išlaidų, proporcingai savo turimai daliai bendrojoje nuosavybėje? Pateikite ieškinį teismui dėl nuostolių atlyginimo iš bendraturčio.
399 

Parengti pareiškimą dėl neveiksnumo nustatymo

Jeigu dėl psichikos ar elgesio sutrikimų jūsų artimasis negali savimi pasirūpinti, tokiam asmeniui gali būti inicijuotas neveiksnumo nustatymas. Jums prireiks pateikti pareiškimą dėl neveiksnumo nustatymo, globėjo ir turto administratoriaus paskyrimo. Patikėkite tai kvalifikuotam specialistui – teisininkas parengs pareiškimą dėl neveiksnumo nustatymo ir pateiks jį teismui.
349 

Svarbu žinoti

Design element.
Design element.

Teisininko paslaugos

  • Teisinė konsultacija – teisininkas išanalizuos aplinkybes ir pateiks atsakymus į jūsų klausimus.
  • Dokumentų parengimas – teisininkas parengs procesinį dokumentą ir jo priedus.
  • Atstovavimas teisme – teisininkas atstovaus jus viso teisminio procesu metu ir gins jūsų interesus.

Nuosavybės teisės įgijimas, kai valdomas likviduotos bendrovės turtas

PROBLEMA

1984 metais kliento tėvui Vandžiogalos buvusioje valgykloje suteiktas tarnybinis dviejų kambarių butas. Atkūrus nepriklausomybę,  ŽŪB “Valera“ perėmė Vandžiogalos tarybinio ūkio turto valdymą ir tapo ŽŪB „Valera“. Kliento tėvas buvo ŽŪB “Valera“ pajininkas bei toliau gyveno paskirtose patalpose kartu su klientu. Likviduojant ŽŪB “Valera“, pajininkams buvo padalintas  ŽŪB “Valera“ turtas pagal perindeksuotą pajų vertę. Kliento tėvas buvo įrašytas į sąrašus asmenų, pageidaujančių įsigyti privatizuojamus objektus, pasirašant pajus. Mirus kliento tėvui, klientas su šeima liko toliau gyventi tose pačiose patalpose.

SPRENDIMAS

Pateikus pareiškimą dėl nuosavybės teisės įgijimo pagal įgyjamąją senatį, teismas tenkino mūsų reikalavimą ir nustatė nuosavybės teisės įgijimo pagal įgyjamąją senatį faktą, kad klientas įgijo nuosavybės teisę į valdomas patalpas.

Plačiau galite sužinoti paspaudę ČIA.

Nuosavybės teisės įgijimas pagal įgyjamąją senatį: LAT praktika

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, apibendrindamas praktiką bylose dėl nuosavybės teisės įgijimo įgyjamosios senaties būdu, yra konstatavęs, kad nuosavybės teisės įgijimo įgyjamąja senatimi faktas konstatuojamas, jeigu yra šių sąlygų visuma:

1) pareiškėjas nėra ir nebuvo įgijęs nuosavybės teisės į daiktą kitokiu CK 4.47 straipsnyje nurodytu būdu, t. y. asmuo nėra daikto savininkas;

2) daiktas nėra valstybės ar savivaldybės nuosavybė; nėra įregistruotas viešame registre kito asmens (ne valdytojo) vardu (CK 4.69 straipsnio 3 dalis);

3) asmuo, sąžiningai įgijęs daiktą, jį sąžiningai valdo visą valdymo laiką; tai reiškia, kad valdytojas, tiek užvaldydamas daiktą, tiek visą įgyjamosios senaties laiką ir net įgydamas daiktą nuosavybėn įgyjamąja senatimi, turi būti įsitikinęs, jog niekas neturi daugiau už jį teisių į daiktą, nežinoti apie kliūtis, trukdančias įgyti jam tą daiktą nuosavybėn, jeigu tokių kliūčių būtų (CK 4.26 straipsnio 3 dalis, 4.70 straipsnio 1 dalis);

4) visą valdymo laiką daiktas buvo valdomas teisėtai; teisėtas yra daikto valdymas, įgytas tais pačiais pagrindais kaip ir nuosavybės teisė, o per prievartą, slaptai ar kitaip pažeidžiant teisės aktus įgyto daikto valdymas yra neteisėtas (CK 4.23 straipsnio 2, 3 dalys); teisėtas valdymas atsiranda tais pačiais pagrindais kaip ir nuosavybės teisė, kai dėl tam tikrų priežasčių nuosavybės teisės neatsirado;

5) visą valdymo laiką daiktas buvo valdomas atvirai (CK 4.68 straipsnis); daikto atviro valdymo sąlyga reiškia, kad asmuo valdo daiktą kaip savą nesislapstydamas;

6) daiktas valdomas nepertraukiamai;

7) visą valdymo laiką daiktas buvo valdomas kaip savas, t. y. pareiškėjas elgėsi kaip daikto savininkas ir suvokė, kad kiti asmenys neturi daugiau teisių už jį į valdomą daiktą (asmuo turi būti įsitikinęs, kad nėra kito asmens, kuris yra daikto savininkas);

8) valdymas tęsėsi CK 4.68 straipsnio 1 dalyje nustatytą terminą.

Išsilavinimas

dr. Julius Paškevičius

Julius Paškevičius

Nors teisėje interpretacijoms vietos mažai, pasimesti – paprasta. Nenuklyskite į pareiškimų, prašymų ir sutarčių mišką, bet pasitikėkite profesionaliu teisininku, kurio patirtis leidžia jam matyti problemos sprendimo būdus jau pirmos konsultacijos metu. Juliaus stiprybė – konkretumas. Susisiekę, galite būti tikri, kad sulauksite tikrų atsakymų aiškiai ir greitai.

Diplomai

Mokslinė veikla

  • Apginta teisės mokslo krypties mokslo daktaro disertacija „Buitinių vartotojų teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje“ (Household consumers’ right to be supplied with electricity in the European Union“) (2022)
  • International Scientific Conference „Europization of national law: achievments, problems, challanges“ (2021)
  • Julius Paškevičius, The Conceptualization of Energy Justice: the EU Sphere. Baltic Journal of Law & Politics 13:1 (2020): 163-190
  • Scientific Conference „Human rights issues in the age of globalization and rapid technological innovations“ (2019)
  • Julius Paškevičius, Whether the Support Schemes of the Renewable Energy of the EU Are in Compliance with the Principle of the Free Movement of Goods? ISSN (Online) 2029-4239, Law review No. 2(18) 2018
  • 11th International Scientific Conference „Problems of Ensuring Public Security: Theoretical and Practical Aspects“ (2017)
  • Saulė Milčiuvienė, Julius Paškevičius, The Investment Environment for Renewable Energy Development in Lithuania: The Electricity Sector, Baltic Journal of Law & Politics. ISSN (Online) 2029-0454, October 2014
  • Julius Paškevičius, The Energy Charter Process, Cyseni, 2014

Patirtis

Patvirtinta taikos sutartis

Laimėta

Nustatytas asmens neveiksnumas

Laimėta

Apginta nuosavybės teisė į varžytinėse įgytą butą

Laimėta

Panaikinta teismo nutartis dėl bylos nutraukimo

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

DUK

Kada galiu įgyti nuosavybės teisę įgyjamosios senaties pagrindu?

Įgyjamąja senatimi nuosavybės teisę į nekilnojamąjį daiktą gali įgyti asmuo, sąžiningai įgijęs daiktą bei sąžiningai, teisėtai, atvirai, nepertraukiamai ir kaip savą valdęs tokį daiktą ne mažiau kaip 10 metų, kai per visą valdymo laikotarpį daikto savininkas turėjo teisinę galimybę įgyvendinti savo teisę į daiktą, bet nė karto ja nepasinaudojo.

Ar turto savininkas gali įgyti nuosavybę teisę pagal įgyjamąją senatį?

Nuosavybės teisės įgyjimas pagal įgyjamąją senatį yra savarankiškas, pirminis nuosavybės teisės įgijimo būdas (Civilinio kodekso 4.47 straipsnio 11 punktas), galimas įvykdžius tam tikrus įstatyme įtvirtintus reikalavimus. Šis būdas taikomas, kai pareiškėjas nėra ir nebuvo įgijęs nuosavybės teisės į daiktą iki Civilinio kodekso 4.68 straipsnio 1 dalyje nustatyto termino suėjimo ir prašo teismą konstatuoti, kad yra visos Civilinio kodekso  4.68 – 4.71 straipsniuose nustatytos įgyjamosios senaties taikymo sąlygos.

Dalintis:

Reikalingos teisinės eksperto paslaugos?

+370 640 65658