Nuomininko iškeldinimas iš buto

Priverstinis nuomininkų iškeldinimas

Nuomininko iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų – buto, namo – nutraukus ar pasibaigus terminuotai nuomos sutarčiai galimas tik teismo tvarka. Netinkamas terminuotos ar neterminuotos buto nuomos sutarties nutraukimas bei nuomininko iškeldinimas gali nulemti nuostolių atsiradimą nuomotojui. Kaip antai dėl neteisėtų veiksmų nuomotojas gali atsidurti teisme dėl nuomininko patirtų nuostolių atlyginimo ar net savavaldžiavimo pagal LR baudžiamojo kodekso 294 straipsnį. Vis dėlto sudarydami buto nuomos sutartį paprastai nuomotojas su nuomininku aptaria tik nuompinigių mokėjimo dydį ir terminą, atsiskaitymo už komunalines paslaugas tvarką ir nuomos terminą, bet nevisada yra aiškios sutarties nutraukimo sąlygos ir tvarka. Jei turite problemų su nuomininku, padėsime nutraukti nuomos sutartį, iškeldinti nuomininką ir priteisti nuostolius.

Privalumai

*Patirtis iškeldinimo bylose;

*Greitas teisminių dokumentų paruošimas per 1 d.;

*Aiški teisinių paslaugų kaina;

*Patogus teisinių paslaugų suteikimas nuotoliniu būdu.

Teisinių paslaugų kaina – 350 EUR

*Civilinio ieškinio paruošimas;

*Civilinio ieškinio priedų paruošimas;

*Civilinio ieškinio ir priedų pateikimas teismui;

*2 valandų teisinė konsultaciją.

Laimėta iškeldinimo byla Teismo sprendimas Nr. e2-4855-921-2020

Terminuota buto nuomos sutartis ir nuomininko iškeldinimas

Įstatymas numato, kad nuomotojas turi teisę vienašališkai nutraukti buto nuomos sutartį, jei nuomotojas nemoka nuomos mokesčio ar už komunalines paslaugas ne mažiau kaip tris mėnesius, nuomininkas gadina gyvenamąją patalpą ar naudoja ne pagal tikslinę paskirtį. Išimtis taikoma tik neterminuotoms buto nuomos sutartims, kurias galima nutraukti įspėjus nuomininką prieš šešis mėnesius. Iš esmės įstatymas apriboja nuomotojo teisę vienašališkai keisti nuomos sutarties sąlygas, nutraukti nuomos sutartį ir neproporcingai apriboti esmines nuomininko teises. Šis teisinis reguliavimas numatytas siekiant apsaugoti nuomininko interesus, todėl sudarant sutartį patartina vengti nuomos sutarties sąlygų, kurios vėliau negalės būti įgyvendinamos.

Nuomininko iškeldinimas

Pažymėtina, kad nuomininkus iš gyvenamųjų patalpų iškeldinti galima tik teismo tvarka. Jei nuomotojas ar kiti asmenys nesilaiko šios tvarkos, tai jiems gali būti taikoma civilinė ar net baudžiamoji atsakomybė.

Taip pat skaitykite apie laimėtas bylas dėl iškeldinimo iš gyvenamųjų patalpų.

Jei kilo klausimų, kaip vyksta nuomininko iškeldinimas, susisiekite!

Advokato padėjėjas Julius Paškevičius

Mob. 8 640 65658

El. paštas julius@juliuspaskevicius.lt

Šiame pranešime pateikta informacija nėra advokato teikiamos teisinės paslaugos kaip jos apibrėžtos LR advokatūros įstatyme. Visa pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nesiekiant suteikti išsamią teisinę konsultaciją.

Susisiekite Šia forma arba +370 640 65658