Ieškoma...

Nuomininko iškeldinimas

Pažymėtina, kad nuomininkus iš gyvenamųjų patalpų iškeldinti galima tik teismo tvarka. Jei nuomotojas ar kiti asmenys nesilaiko šios tvarkos, tai jiems gali būti taikoma civilinė ar net baudžiamoji atsakomybė. Jei turite problemų su nuomininku ir reikalingas nuomininko iškeldinimas, padėsime nutraukti nuomos sutartį, iškeldinti nuomininką ir priteisti nuostolius.

349 
Užsakyti paslaugą

Paslaugų užsakymams internetu taikoma iki 50 procentų nuolaida

Atsiskaitymas už paslaugas per 3 mėnesius su MOKI 3 sistema

10 metų teisinio darbo patirties rengiant procesinius dokumentus

Nuo a ir z

01

Paslaugų užsakymas

Užsakykite teisines paslaugas internetu ir pasinaudokite iki 50 procentų nuolaida bei atsiskaitymu per 3 mėnesius su MOKI 3 mokėjimų sistema.

02

Įrodymų surinkimas

Užsakius paslaugą, jūsų bus prašoma surinkti ir pateikti tam tikrus dokumentus, arba, jums pageidaujant, už jus tai gali padaryti teisininkas.

03

Dokumentų parengimas

Gavęs iš jūsų ar jūsų prašymu surinkęs visus būtinus dokumentus, teisininkas skubiai parengia reikalingą procesinį dokumentą su priedais ir pateikia juos teismui.

Paslaugų užsakymas

Parengti ieškinį dėl skolos priteisimo pagal paskolos sutartį

Paskolinote pinigus, tačiau skolininkas nenori jums jų grąžinti sutartu laiku ir sąlygomis? Susigrąžinkite skolą pateikę ieškinį dėl skolos priteisimo.
399 

Parengti ieškinį dėl nuostolių atlyginimo pagal rangos sutartį

Nuostolių atlyginimas dėl sutartinių įsipareigojimų nevykdymo pagal rangos sutartį. Ieškinio dėl nuostolių atlyginimo parengimas ir pateikimas teismui.
399 

Parengti ieškinį dėl avanso priteisimo pagal preliminariąją sutartį

Sumokėjote avansą pagal preliminariąją sutartį, bet notarinė nekilnojamo turto pirkimo-pardavimo sutartis nebuvo sudaryta ne dėl jūsų kaltės? Susigrąžinkite jį pateikę ieškinį dėl avanso priteisimo.
349 

Parengti ieškinį dėl uzufrukto panaikinimo

Negalite parduoti nekilnojamo turto, nes jam nustatyta uzufrukto teisė, o uzufruktorius nesinaudoja ar neprižiūri jūsų turto? Pateikite ieškinį teismui – tai padaryti gali teisininkas. Ieškinys dėl uzufrukto panaikinimo: parengimas ir pateikimas teismui.
399 

Parengti ieškinį dėl nuomininko iškeldinimo iš gyvenamųjų patalpų

Iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų vyksta teisminio proceso metu. Teismui turi būti pateiktas ieškinys dėl nuomininko iškeldinimo iš neteisėtai užimamų gyvenamųjų patalpų – užsisakykite paslaugą ir teisininkas parengs ieškinį bei pateiks jį teismui.
349 

Svarbu žinoti

Design element.
Design element.

Teisininko paslaugos

 • Teisinė konsultacija – teisininkas išanalizuos aplinkybes ir pateiks atsakymus į jūsų klausimus.
 • Dokumentų parengimas – teisininkas parengs procesinį dokumentą ir jo priedus.
 • Atstovavimas teisme – teisininkas atstovaus jus viso teisminio procesu metu ir gins jūsų interesus.

Nuomininko iškeldinimas, kai nuomininkas atsisako išsikelti

PROBLEMA

Klientė buvo sudariusiu su nuomininke terminuotą nuomos sutartį, kuriai pasibaigus ir klientei neprieštaraujant, nuomininkė liko toliau gyventi nuomojamame bute, kas lėmė šios sutarties pasikeitimą į neterminuotą nuomos sutartį. Klientei informavus apie nuomos sutarties nutraukimą, nuomininkė žinute pranešė, jog neketina išsikelti iš buto be teismo sprendimo.

SPRENDIMAS

Pateikus ieškinį dėl iškeldinimo, teismas priėmė sprendimą už akių, kuriuo įpareigojo nuomininkę išsikelti ir atlyginti klientės patirtas atstovavimo išlaidas.

Daugiau galite sužinoti paspaudę ČIA.

Nuomininko iškeldinimas, kai nuomininkas yra buvęs šio turto savininkas

PROBLEMA

Klientas antstolio organizuojamose varžytinėse įsigijo nekilnojamą turtą. Tapęs varžytinėse įsigyti nekilnojamo turto savininku, klientas sudarė nuomos sutartį su buvusiais savininkais, jog šie kaip nuomininkai galėtų gyventi kelis mėnesius, kol susiras naują būstą. Vis dėlto besibaigiant nuomos sutarčiai, buvę savininkai pareiškė, kad be įpareigojančio teismo sprendimo neišsikels.

SPRENDIMAS

Parengtas ir teismui pateiktas ieškinys dėl nuomininko iškeldinimo. Buvę savininkai (nuomininkai), gavę iš teismo pranešimą apie bylos iškėlimą, iš karto išsikėlė iš kliento nuosavybės.

Daugiau galite sužinoti paspaudę ČIA.

 

Nuomininko iškeldinimas iš buto ar namo

Nuomininko iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų – buto, namo – nutraukus ar pasibaigus terminuotai nuomos sutarčiai galimas tik teismo tvarka. Netinkamas terminuotos ar neterminuotos buto nuomos sutarties nutraukimas bei nuomininko iškeldinimas gali nulemti nuostolių atsiradimą nuomotojui. Kaip antai dėl neteisėtų veiksmų nuomotojas gali atsidurti teisme dėl nuomininko patirtų nuostolių atlyginimo ar net savavaldžiavimo pagal LR baudžiamojo kodekso 294 straipsnį.

Vis dėlto sudarydami buto nuomos sutartį paprastai nuomotojas su nuomininku aptaria tik nuompinigių mokėjimo dydį ir terminą, atsiskaitymo už komunalines paslaugas tvarką ir nuomos terminą, bet nevisada yra aiškios sutarties nutraukimo sąlygos ir tvarka.

Terminuota buto nuomos sutartis ir nuomininko iškeldinimas

Įstatymas numato, kad nuomotojas turi teisę vienašališkai nutraukti buto nuomos sutartį, jei nuomotojas nemoka nuomos mokesčio ar už komunalines paslaugas ne mažiau kaip tris mėnesius, nuomininkas gadina gyvenamąją patalpą ar naudoja ne pagal tikslinę paskirtį. Išimtis taikoma tik neterminuotoms buto nuomos sutartims, kurias galima nutraukti įspėjus nuomininką prieš šešis mėnesius.

Iš esmės įstatymas apriboja nuomotojo teisę vienašališkai keisti nuomos sutarties sąlygas, nutraukti nuomos sutartį ir neproporcingai apriboti esmines nuomininko teises. Šis teisinis reguliavimas numatytas siekiant apsaugoti nuomininko interesus, todėl sudarant sutartį patartina vengti nuomos sutarties sąlygų, kurios vėliau negalės būti įgyvendinamos.

Išsilavinimas

dr. Julius Paškevičius

Julius Paškevičius

Nors teisėje interpretacijoms vietos mažai, pasimesti – paprasta. Nenuklyskite į pareiškimų, prašymų ir sutarčių mišką, bet pasitikėkite profesionaliu teisininku, kurio patirtis leidžia jam matyti problemos sprendimo būdus jau pirmos konsultacijos metu. Juliaus stiprybė – konkretumas. Susisiekę, galite būti tikri, kad sulauksite tikrų atsakymų aiškiai ir greitai.

Diplomai

Mokslinė veikla

 • Apginta teisės mokslo krypties mokslo daktaro disertacija „Buitinių vartotojų teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje“ (Household consumers’ right to be supplied with electricity in the European Union“) (2022)
 • International Scientific Conference „Europization of national law: achievments, problems, challanges“ (2021)
 • Julius Paškevičius, The Conceptualization of Energy Justice: the EU Sphere. Baltic Journal of Law & Politics 13:1 (2020): 163-190
 • Scientific Conference „Human rights issues in the age of globalization and rapid technological innovations“ (2019)
 • Julius Paškevičius, Whether the Support Schemes of the Renewable Energy of the EU Are in Compliance with the Principle of the Free Movement of Goods? ISSN (Online) 2029-4239, Law review No. 2(18) 2018
 • 11th International Scientific Conference „Problems of Ensuring Public Security: Theoretical and Practical Aspects“ (2017)
 • Saulė Milčiuvienė, Julius Paškevičius, The Investment Environment for Renewable Energy Development in Lithuania: The Electricity Sector, Baltic Journal of Law & Politics. ISSN (Online) 2029-0454, October 2014
 • Julius Paškevičius, The Energy Charter Process, Cyseni, 2014

Patirtis

Patvirtinta taikos sutartis

Laimėta

Nustatytas asmens neveiksnumas

Laimėta

Apginta nuosavybės teisė į varžytinėse įgytą butą

Laimėta

Panaikinta teismo nutartis dėl bylos nutraukimo

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

DUK

Kada galiu teikti ieškinį dėl iškeldinimo iš gyvenamųjų patalpų?

Kreiptis į teisininką, dėl ieškinio paruošimo galite tuomet, kai nuomininkas nesilaiko įsipareigojimų: nemoka nuomos ilgesnį nei 3 mėn. laikotarpį, naudoja turtą ne pagal paskirtį arba jį gadina, trukdo kaimynams. Kitais atvejais, kai jūsų teisės yra pažeistos.

Kiek laiko užtrunka nuomininko iškeldinimas?

Iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų – nemalonus ir ilgas procesas, kurio trukmė priklauso nuo teismo procese dalyvaujančių šalių noro ir geranoriško susitarimo nutraukti ginčą. Įprastai teisminis procesas trunka iki 6 mėnesių, tačiau atsakovui užginčijus sprendimą – gali trukti 1 metus ir daugiau.

Ar galiu iškeldinti nuomininką su nepilnamečiais vaikais?

Jeigu nuomojamose patalpose gyvena nepilnamečiai asmenys, tuomet į iškedinimo bylą teisme yra įtraukiama vaikų teisių ir apsaugos tarnyba. Procesas nebus nutrauktas, tačiau iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų gali tęstis ilgiau.

Ar galiu nutraukti terminuotą nuomos sutartį nepasibaigus terminui?

Įstatymas numato, kad nuomotojas turi teisę vienašališkai nutraukti buto nuomos sutartį, jei nuomininkas nemoka nuomos mokesčio ar už komunalines paslaugas ne mažiau kaip tris mėnesius, nuomininkas gadina gyvenamąją patalpą ar naudoja ne pagal tikslinę paskirtį. Išimtis taikoma tik neterminuotoms buto nuomos sutartims, kurias galima nutraukti įspėjus nuomininką prieš šešis mėnesius. Iš esmės įstatymas apriboja nuomotojo teisę vienašališkai keisti nuomos sutarties sąlygas, nutraukti nuomos sutartį ir neproporcingai apriboti esmines nuomininko teises.

Dalintis:

Reikalingos teisinės eksperto paslaugos?

+370 640 65658