Nekokybiškų baldų grąžinimas

Ar pagaminti kokybiški virtuvės baldai?

Nekokybiškų baldų grąžinimas, kurie pagaminti pagal individualų užsakymą, pavyzdžiui, virtuvės baldai ar spinta, galimas tik teismo tvarka. Baldų kokybė turi atitikti rangos sutartyje numatytus reikalavimus arba įprastai tokios rūšies darbams keliamus reikalavimus.

Atitinkamai, užsakovas turi teisę reikalauti perduoti jam tik tokius kokybės reikalavimus atitinkančius baldus, o jei tokie trūkumai nustatyti, tai juos pašalinti. Jeigu rangovas sutarties pažeidimų ar kitokių trūkumų per protingą terminą nepašalina arba trūkumai yra esminiai ir nepašalinami, užsakovas turi teisę nutraukti sutartį ir reikalauti atlyginti nuostolius. (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.665 str.)

Vis dėlto užsakant pagaminti spintą ar virtuvės baldus pas baldų gamintoją, paprastai retas kuris susimąsto apie rizikas dėl galimų pagamintų baldų trūkumų, baldų perdavimo įforminimo bei galimus kitus rūpesčius, reikalaujant kompensacijos iš gamintojo už nekokybiškus baldus.

Jei Jums aktualus pagamintų ir sumontuotų nekokybiškų baldų grąžinimas, kainos sumažinimas ar baldų trūkumų šalinimo išlaidų atlyginimas, tai kreipkitės ir mes padėsime grąžinti baldus arba prisiteisti nuostolius.

Privalumai

*Patirtis nuostolių dėl baldų kokybės priteisimo bylose;

*Greitas teisminių dokumentų paruošimas per 1 d.;

*Aiški teisinių paslaugų kaina;

*Patogus teisinių paslaugų suteikimas nuotoliniu būdu.

Teisinių paslaugų kaina – 350 EUR

*Civilinio ieškinio paruošimas;

*Civilinio ieškinio priedų paruošimas;

*Civilinio ieškinio ir priedų pateikimas teismui;

*2 valandų teisinė konsultaciją.

Laimėtos nuostolių dėl baldų kokybės priteisimo bylos Civilinė— byla Nr. e2-173-399-2019

Rangos sutartis ir nekokybiškų baldų grąžinimas

Rašytinės rangos sutarties neturėjimas Jums gali sukelti sunkumų, jei darbai bus atlikti ne pagal žodinį susitarimą. Tokiu atveju Jums teisme reikės įrodyti, jog atlikti darbai neatitinka žodinio susitarimo.

Be to, neturint tinkamos rašytinės rangos sutarties ir pralaimėjus bylą teisme gali tekti susimokėti ne tik pilną kainą už baldus, bet ir priešingos pusės advokato išlaidas.

Baldų priėmimo-perdavimo aktas ir nekokybiškų baldų grąžinimas

Įstatymas įpareigoja užsakovą priimti pagamintus baldus, įforminant tai priėmimo-perdavimo aktu. (LR CK 6.694 str.) Priėmimo metu, esantys baldų pažeidimai, turi būti fiksuojami priėmimo-perdavimo akte.

Šios pareigos nesilaikymas gali sukelti neigiamas pasekmes užsakovui ateityje, jei po kurio laiko atsiras medžiagų pažeidimų, t.y. atsilups dažai, nusilups plokštės paviršius ar atsiras kiti trūkumai. Taigi, tinkamas baldų priėmimo-perdavimo akto įforminimas gali Jus apsaugoti ateityje, atsiradus trūkumams dėl gaminio kokybės.

Nekokybiškai suteiktos paslaugos ir nekokybiškų baldų grąžinimas

Jei dalis baldų pristatyta su trūkumais, užsakovas gali nekokybiškų baldų nepriimti, tai nurodant priėmimo-perdavimo akte. Taip pat užsakovas turi teisę priimti visus baldus priėmimo-perdavimo akte, aprašant esančius baldų pažeidimus.

Priėmus baldus su pažeidimais, užsakovas turi pareigą atsiskaityti už kokybiškai pagamintus baldus. Likusį atsiskaitymą galima sulaikyti iki baldai bus pagaminti kokybiškai.

Atkreiptinas dėmesys, jog šia teise užsakovas neturėtų piktnaudžiauti, pavyzdžiui, neatsiskaityti su gamintoju už visus baldus iki nekokybiški baldai bus sutvarkyti.

Taip pat skaitykite apie nekokybiškai atliktus statybos darbus.

Jei kilo klausimų dėl nuostolių priteisimo, susisiekite!

Advokato padėjėjas Julius Paškevičius

Mob. 8 640 65658

El. paštas julius@juliuspaskevicius.lt

Šiame pranešime pateikta informacija nėra advokato teikiamos teisinės paslaugos kaip jos apibrėžtos LR advokatūros įstatyme. Visa pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nesiekiant suteikti išsamią teisinę konsultaciją.

Susisiekite Šia forma arba +370 640 65658