Iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų po varžytinių

Iškeldinimas iš buto

Iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų po varžytinių, kaip teisinė priemonė, ginanti savininko teises, įgyvendinama teismo tvarka, kai buvęs patalpų savininkas atsisako išsikraustyti geranoriškai. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.98 straipsnis numato, kad savininkas gali reikalauti pašalinti bet kuriuos jo teisės pažeidimus, nors ir nesusijusius su valdymo netekimu.

Visais atvejais, kai nekilnojamojo daikto savininko teisių pažeidimas pasireiškia negalėjimu naudotis savo daiktu dėl to, kad kitas asmuo juo naudojasi be jokio teisinio pagrindo, savininko teisės ginamos negatoriniu ieškiniu.

Jei buvę savininkai geranoriškai neišsikrausto iš namo ar buto, padėsime teisėtai iškeldinti asmenis iš gyvenamųjų patalpų.

Privalumai

*Patirtis iškeldinimo bylose iš buto ir namo po varžytinių;

*Greitas teisminių dokumentų paruošimas per 1 d.;

*Aiški teisinių paslaugų kaina;

*Patogus teisinių paslaugų suteikimas nuotoliniu būdu.

Teisinių paslaugų kaina – 350 EUR

*Civilinio ieškinio paruošimas;

*Civilinio ieškinio priedų paruošimas;

*Civilinio ieškinio ir priedų pateikimas teismui;

*2 valandų teisinė konsultaciją.

Laimėta iškedinimo byla [2020-12-23][NUTARTIS BYLOJE][E2S-1976-587-2020]

Nuomininko iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų (buto)

Iškeldinti nuomininką iš gyvenamųjų patalpų, jei nuomininkas to geranoriškai nedaro, galima tik teismo tvarka.

Ši tvarka taikoma nepaisant to ar pasibaigusi terminuota nuomos sutartis bei ar nuomos sutartis nutraukta. Įstatymas numato, jog gyvenamosios patalpos nuomos sutartis gali būti pripažinta negaliojančia, ji gali būti nutraukta, taip pat fiziniai asmenys iš gyvenamųjų patalpų gali būti iškeldinami tik teismo tvarka. Pažymėtina, kad visi šie teisiniai veiksmai gali būti atlikti tik teismo tvarka.

Buvusio savininko iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų

Kartais įsigiję gyvenamosios paskirties patalpas varžytinėse ar pagal pirkimo-pardavimo sutartį naujas turto savininkas negali įsikelti į savo naują būstą, nes buvęs savininkas atsisako išsikraustyti. Tokiu atveju iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų gali būti vykdomas tik antstoliui pateikus teismo sprendimą, kuriame nutarta iškeldinti neteisėtai gyvenantį asmenį.

Atkreiptinas dėmesys, jog iškeldinimas nuomininko ir buvusio savininko iš gyvenamųjų patalpų atrodo kaip tapatūs teisiniai procesai, tačiau jų įgyvendinimas skiriasi.

Nuostoliai, kai įvykdytas iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų

Iškeldinimo procesas paprastai užtrunka, todėl tuo metu svetimu turtu naudojantis asmuo privalo padengti teisėto turto savininko nuostolius. Šiuo atveju nuostoliai gali atsirasti kaip negautos pajamos už naudojimąsi svetimu turtu bei turto sugadinimas.

Negautos pajamos gali būti apskaičiuojamos kaip nuomos kaina rinkoje nuo civilinės bylos iškėlimo iki faktinio iškeldinimo iš gyvenamųjų patalpų. Žinotina, jog savininko patirti nuostoliai priteisiami tik teismo tvarka.

Taip pat skaitykite apie nuomininkų iškeldinimą iš gyvenamųjų patalpų.

Jei kilo klausimų dėl iškeldinimo, susisiekite!

Advokato padėjėjas Julius Paškevičius

Mob. 8 640 65658

El. paštas julius@juliuspaskevicius.lt

Šiame pranešime pateikta informacija nėra advokato teikiamos teisinės paslaugos kaip jos apibrėžtos LR advokatūros įstatyme. Visa pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nesiekiant suteikti išsamią teisinę konsultaciją.

Susisiekite Šia forma arba +370 640 65658