Bendroji dalinė nuosavybė ir jos remontas

Bendrosios dalinės nuosavybės teisės

Bendroji dalinė nuosavybė ypatinga tuo, kad jos remontas paprastai, išskyrus būtinus remonto darbus, vykdomas bendraturčių sutarimu. Vis dėlto atlikus stogo ar fasado būtinus remonto darbus savo sąskaita, bendraturčiui turi būti atlyginti nuostoliai dėl bendro turto remonto. (LR civilinio kodekso 4.76 str.)

Pastate ar patalpoje bendraturčiai bendrosios dalinės nuosavybės teise valdo bendro naudojimo patalpas, pagrindines namo konstrukcijas, bendrojo naudojimo mechaninę, elektros, sanitarinę–techninę ir kitokią įrangą.

Bendraturčių teisės ir pareigos dėl bendro turto tvarkymo ir išlaikymo numato sąlygas, kada bendro turto savininkai privalo prisidėti prie bendro turto remonto. Jei bendraturčiai neprisideda prie būtinų remonto darbų, padėsime Jums prisiteisti patirtus nuostolius dėl bendro turto remonto.

Privalumai

*Patirtis nuostolių priteisimo bylose iš bendraturčių;

*Greitas teisminių dokumentų paruošimas per 1 d.;

*Aiški teisinių paslaugų kaina;

*Patogus teisinių paslaugų suteikimas nuotoliniu būdu.

Teisinių paslaugų kaina – 350 EUR

*Civilinio ieškinio paruošimas;

*Civilinio ieškinio priedų paruošimas;

*Civilinio ieškinio ir priedų pateikimas teismui;

*2 valandų teisinė konsultaciją.

Jei kilo klausimų dėl bendro turto remonto darbų, susisiekite!

Proporcingumo kriterijus ir bendroji dalinė nuosavybė

Įstatymas numato, jog kiekvienas iš bendraturčių turi prisidėti prie bendro turto tvarkymo ir išlaikymo proporcingai savo turimai daliai bendrame turte.

Tai lemia, kad kiekvienas bendraturtis, proporcingai savo turimai daliai bendrame turte, privalo prisidėti prie turto išsaugojimo ar vertės nesumažėjimo.

Jei vienas iš bendraturčių neprisideda prie turto būtino remonto, tuomet kitas ar kiti bendraturčiai gali kreiptis į teismą dėl nuostolių atlyginimo, kuriuos patyrė remontuojant turtą.

Būtinumo kriterijus ir bendroji dalinė nuosavybė

Bendroji dalinė nuosavybė išlaikoma ir remontas turi būti atliekamas vadovaujantis proporcingumo ir būtinumo kriterijais. Svarbu žinoti kada reikia bendraturčių sutikimo remontuoti bendrą turtą, o kada bendraturčių sutikimas nėra reikalingas.

Bendraturčių išlaidos turtui išsaugoti vertinamos būtinumo ir protingumo kriterijais, kas išlaidas turto išsaugojimui atskiria nuo turto pagerinimo išlaidų, kurioms reikalingas kitų bendraturčių sutikimas.

Taip pat skaitykite apie rangovo atsakomybę už nekokybiškai atliktus statybos darbus.

Advokato padėjėjas Julius Paškevičius

Mob. 8 640 65658

El. paštas julius@juliuspaskevicius.lt

Šiame pranešime pateikta informacija nėra advokato teikiamos teisinės paslaugos kaip jos apibrėžtos LR advokatūros įstatyme. Visa pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nesiekiant suteikti išsamią teisinę konsultaciją.

Susisiekite Šia forma arba +370 640 65658