Ieškoma...

Bendroji dalinė nuosavybė ir jos remontas

Dažnai bendroji dalinė nuosavybė ir jos remontas kelia įvairius ginčus tarp bendraturčių. Suremontavote bendrąją dalinę nuosavybę, bet bendrasavininkai nepadengia išlaidų ir patiriami nuostoliai dėl bendro turto remonto? Pateikite ieškinį teismui dėl nuostolių atlyginimo iš bendraturčio.

399 
Užsakyti paslaugą

Paslaugų užsakymams internetu taikoma iki 50 procentų nuolaida

Atsiskaitymas už paslaugas per 3 mėnesius su MOKI 3 sistema

10 metų teisinio darbo patirties rengiant procesinius dokumentus

Nuo a ir z

01

Paslaugų užsakymas

Užsakykite teisines paslaugas internetu ir pasinaudokite iki 50 procentų nuolaida bei atsiskaitymu per 3 mėnesius su MOKI 3 mokėjimų sistema.

02

Įrodymų surinkimas

Užsakius paslaugą, jūsų bus prašoma surinkti ir pateikti tam tikrus dokumentus, arba, jums pageidaujant, už jus tai gali padaryti teisininkas.

03

Dokumentų parengimas

Gavęs iš jūsų ar jūsų prašymu surinkęs visus būtinus dokumentus, teisininkas skubiai parengia reikalingą procesinį dokumentą su priedais ir pateikia juos teismui.

Paslaugų užsakymas

Parengti ieškinį dėl varžytinių akto pripažinimo negaliojančiu

Jei manote, kad varžytinėse parduoto nekilnojamo turto kaina neatitinka rinkos kainos, tuomet būtinas turto pardavimo iš varžytinių akto pripažinimas negaliojančiu. Patikėkite tai teisininkui, kuris parengs teisminius dokumentus ir pateiks juos teismui.
399 

Parengti pareiškimą dėl nuosavybės teisės įgijimo pagal įgyjamąją senatį

Patalpas valdote sąžiningai, teisėtai, atvirai ir nepertraukiamai ilgiau nei dešimt metų, tačiau šios patalpos nepriklauso jums nuosavybės teise? Tapkite šių patalpų savininkai įgydami nuosavybės teises pagal įgyjamąją senatį.
399 

Parengti ieškinį dėl iškeldinimo iš gyvenamųjų patalpų po varžytinių

Iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų vyksta teisminio proceso tvarka. Teismui turi būti pateiktas ieškinys dėl iškeldinimo iš neteisėtai užimamų gyvenamųjų patalpų – užsisakykite paslaugą ir teisininkas parengs ieškinį bei pateiks jį teismui.
349 

Parengti ieškinį dėl nuostolių atlyginimo iš bendraturčio

Suremontavote bendrąją dalinę nuosavybę, bet bendrasavininkai nepadengia išlaidų, proporcingai savo turimai daliai bendrojoje nuosavybėje? Pateikite ieškinį teismui dėl nuostolių atlyginimo iš bendraturčio.
399 

Parengti pareiškimą dėl neveiksnumo nustatymo

Jeigu dėl psichikos ar elgesio sutrikimų jūsų artimasis negali savimi pasirūpinti, tokiam asmeniui gali būti inicijuotas neveiksnumo nustatymas. Jums prireiks pateikti pareiškimą dėl neveiksnumo nustatymo, globėjo ir turto administratoriaus paskyrimo. Patikėkite tai kvalifikuotam specialistui – teisininkas parengs pareiškimą dėl neveiksnumo nustatymo ir pateiks jį teismui.
349 

Svarbu žinoti

Design element.
Design element.

Teisininko paslaugos

 • Teisinė konsultacija – teisininkas išanalizuos aplinkybes ir pateiks atsakymus į jūsų klausimus.
 • Dokumentų parengimas – teisininkas parengs procesinį dokumentą ir jo priedus.
 • Atstovavimas teisme – teisininkas atstovaus jus viso teisminio procesu metu ir gins jūsų interesus.

Bendroji dalinė nuosavybė, kai bendraturtis atsisako prisidėti prie remonto

PROBLEMA

Klientei su bendraturčiu bendrosios dalinės nuosavybės teise priklausė gyvenamosios paskirties pastatas. Kadangi namui buvo būtinas stogo remontas, nes per jį į pastato vidų patekdavo šaltis ir drėgmė, klientė pakeitė pastato stogo dangą.

SPRENDIMAS

Bendraturčiui atsisakius prisidėti prie stogo remonto, pateiktas ieškinys dėl nuostolių atlyginimo. Teismas įpareigojo bendraturtį, proporcingai turimai nuosavybės daliai, atlyginti klientės patirtas stogo remonto išlaidas ir patirtas atstovavimo išlaidas.

Plačiau galite sužinoti paspaudę ČIA.

Bendroji dalinė nuosavybė: bendraturčių teisės ir pareigos

Kokios yra bendraturčių teisės ir pareigos? Valdydami dalinę nuosavybę susidursite su atrodytų paprastais klausimais, kurie, nesusitarus geranoriškai, gali pasiekti ir teismą. Pavyzdžiui, gyvenate su bendraturčiu viename name, jūs antrame aukšte, o jis – pirmame. Staiga prakiurus stogui, kas turėtų pasirūpinti jo remontu? Tik jūs ar ir kaimynas žemiau?

Jeigu bendraturtis nesirūpina savo nuosavybės dalimi, neprisideda prie bendrosios nuosavybės remonto, o dėl to bendroji dalinė nuosavybė genda ir jūs patiriate nuostolius, juos atlyginti galite kreipęsi į teismą. Pastate ar patalpoje bendraturčiai bendrosios dalinės nuosavybės teise valdo bendro naudojimo patalpas, pagrindines namo konstrukcijas, bendrojo naudojimo mechaninę, elektros, sanitarinę–techninę ir kitokią įrangą.

Bendraturčių teisės ir pareigos dėl bendro turto tvarkymo ir išlaikymo numato sąlygas, kada bendro turto savininkai privalo prisidėti prie bendro turto remonto. Jei bendraturčiai neprisideda prie būtinų remonto darbų, padėsime Jums prisiteisti patirtus nuostolius dėl bendro turto remonto.

Bendroji dalinė nuosavybė ir jos remontas: proporcingumo kriterijus

Kiekvienas bendraturtis privalo prižiūrėti savo turto dalį, apmokėti kylančias išlaidas, mokesčius, rinkliavas ir kt. bei įsipareigoja vykdyti su turtu priklausančias prievoles tretiesiems asmenims.

Įstatymas numato, kad kiekvienas iš bendraturčių turi prisidėti prie bendro turto tvarkymo ir išlaikymo proporcingai savo turimai daliai bendrame turte.

Kitaip tariant, visi turi stengtis išsaugoti turtą ir apsaugoti jį nuo vertės sumažėjimo.

Jei vienas iš bendraturčių neprisideda prie turto būtino remonto, tuomet kitas ar kiti bendraturčiai gali kreiptis į teismą dėl nuostolių atlyginimo, kuriuos patyrė remontuojant turtą

Bendroji dalinė nuosavybė išlaikoma ir remontas turi būti atliekamas vadovaujantis proporcingumo ir būtinumo kriterijais. Svarbu žinoti kada reikia bendraturčių sutikimo remontuoti bendrą turtą, o kada bendraturčių sutikimas nėra reikalingas.

Bendraturčių išlaidos turtui išsaugoti vertinamos būtinumo ir protingumo kriterijais, kas išlaidas turto išsaugojimui atskiria nuo turto pagerinimo išlaidų, kurioms reikalingas kitų bendraturčių sutikimas.

 

Išsilavinimas

dr. Julius Paškevičius

Julius Paškevičius

Nors teisėje interpretacijoms vietos mažai, pasimesti – paprasta. Nenuklyskite į pareiškimų, prašymų ir sutarčių mišką, bet pasitikėkite profesionaliu teisininku, kurio patirtis leidžia jam matyti problemos sprendimo būdus jau pirmos konsultacijos metu. Juliaus stiprybė – konkretumas. Susisiekę, galite būti tikri, kad sulauksite tikrų atsakymų aiškiai ir greitai.

Diplomai

Mokslinė veikla

 • Apginta teisės mokslo krypties mokslo daktaro disertacija „Buitinių vartotojų teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje“ (Household consumers’ right to be supplied with electricity in the European Union“) (2022)
 • International Scientific Conference „Europization of national law: achievments, problems, challanges“ (2021)
 • Julius Paškevičius, The Conceptualization of Energy Justice: the EU Sphere. Baltic Journal of Law & Politics 13:1 (2020): 163-190
 • Scientific Conference „Human rights issues in the age of globalization and rapid technological innovations“ (2019)
 • Julius Paškevičius, Whether the Support Schemes of the Renewable Energy of the EU Are in Compliance with the Principle of the Free Movement of Goods? ISSN (Online) 2029-4239, Law review No. 2(18) 2018
 • 11th International Scientific Conference „Problems of Ensuring Public Security: Theoretical and Practical Aspects“ (2017)
 • Saulė Milčiuvienė, Julius Paškevičius, The Investment Environment for Renewable Energy Development in Lithuania: The Electricity Sector, Baltic Journal of Law & Politics. ISSN (Online) 2029-0454, October 2014
 • Julius Paškevičius, The Energy Charter Process, Cyseni, 2014

Patirtis

Patvirtinta taikos sutartis

Laimėta

Nustatytas asmens neveiksnumas

Laimėta

Apginta nuosavybės teisė į varžytinėse įgytą butą

Laimėta

Panaikinta teismo nutartis dėl bylos nutraukimo

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

DUK

Kokios bendraturčio pareigos, jei turtu jis nesinaudoja?

Net jei bendraturtis nesinaudoja jam priklausančia turto dalimi, tai neatleidžia jo nuo dalinės nuosavybės pareigų. Jis privalo prižiūrėti ir remontuoti nuosavybę, mokėti mokesčius, prisidėti prie rinkliavos ir kitų išlaidų. Visos turto išlaidos dalinamos Registrų centre nurodytomis dalimis.

Kaip atgaunami patirti nuostoliai dėl bendro turto remonto?

Neprižiūrima bendroji dalinė nuosavybė netenka vertės, atsiranda rizika patirti žalą dėl neprižiūrimos nuosavybės, mažėja namo energetinis efektyvumas. Norint atgauti patirtus nuostolius kreipkitės į teisininką, kuris išanalizuos individualią situaciją ir pateiks atsakymus į jums rūpimus klausimus. Teisininkas parengs civilinį ieškinį dėl nuostolių atlyginimo iš bendraturčio ir pateiks jį teismui.

Ką daryti, jei kitas bendraturtis gadina ar neprižiūri bendro turto?

Bendraturčiai turi teisę į nuostolių atlyginimą, jei nuostoliai kilo dėl vieno iš bendraturčių kaltės nevykdant pareigos prižiūrėti savo turto dalį. Jeigu namo bendraturčiai dalijasi pirmą ir antrą pastato aukštus, ir pirmojo aukšto savininkas neprižiūri, neremontuoja ir apskritai apleidžia savo nuosavybę (tarkime gyvena užsienyje), o dėl to namo būklė blogėja ir antrasis aukštas įgriūva, tai antrojo aukšto savininkas gali pateikti ieškinį dėl nuostolių atlyginimo.

Dalintis:

Reikalingos teisinės eksperto paslaugos?

+370 640 65658