Avansas už nekilnojamą turtą

Avansas už butą v. rankpinigiai už butą

Prieš įsigyjant nekilnojamą turtą, paprastai sudaroma nekilnojamo turto preliminarioji pirkimo-pardavimo sutartis, kurioje aptariamos pagrindinės (notarinės) sutarties sąlygos ir sumokamas avansas už nekilnojamą turtą. (LR CK 6.165 str.) Nuo to, kaip apibrėžtas preliminarioje sutartyje pirminis mokėjimas, priklausys kokio dydžio sumą turi grąžinti notarinės sutarties nesudaręs asmuo. Taigi, avansas už nekilnojamą turtą, kaip teisinė kategorija, ir preliminari sutartis nulemia pirkėjo teisę reikalauti grąžinti sumokėtus pinigus ir netesybas iš pardavėjo. Jei pardavėjas ar pirkėjas nesudarys su jumis notarinės sutarties iki nekilnojamo turto preliminariojoje sutartyje nurodyto termino, padėsime jums prisiteisti avansą ir netesybas – baudą.

Privalumai

*Patirtis avanso priteisimo bylose;

*Greitas teisminių dokumentų paruošimas per 1 d.;

*Aiški teisinių paslaugų kaina;

*Patogus teisinių paslaugų suteikimas nuotoliniu būdu.

Teisinių paslaugų kaina – 350 EUR

*Civilinio ieškinio paruošimas;

*Civilinio ieškinio priedų paruošimas;

*Civilinio ieškinio ir priedų pateikimas teismui;

*2 valandų teisinė konsultaciją.

Laimėta byla dėl avanso grąžinimo [2018-08-14][preliminarus sprendimas byloje][e2-22389-336-2018] (1)

Avansas už nekilnojamą turtą

Sudarant preliminariąją sutartį pirkėjams visada svarbu atkreipti dėmesį į nustatytą pirminio mokėjimo paskirtį sutartyje. Jei pradinis mokėjimas preliminariojoje pirkimo-pardavimo sutartyje apibrėžiamas kaip avansas už planuojamą pirkti turtą, tuomet sumokėti pinigai atlieka tik mokėjimo – atsiskaitymo funkciją. Esant nedideliam avansiniam mokėjimui, skolos ir netesybų, neviršijančių dviejų tūkstančių eurų, išieškojimas galimas rašytinio proceso tvarka. Šis teisminis procesas yra nebrangus ir prieinamas kiekvienam dėl mažų atstovavimo išlaidų.

Netesybos ir avansas už nekilnojamą turtą

Tai pat šalys gali susitarti dėl netesybų, t.y. įsipareigojimo sudaryti pagrindinę (notarinę) sutartį užtikrinimo. Tokiu atveju pirkėjui atsisakius ar vengiant sudaryti pagrindinę (notarinę) sutartį, sumokėti pinigai lieka pardavėjui.

Rankpinigiai ar avansas už nekilnojamą turtą

Iš esmės rankpinigių paskirtis yra užtikrinti savo įsipareigojimus ir sudarytos sutarties egzistavimą. Vis dėlto rankpinigiais negali būti užtikrinta preliminari sutartis. Įstatymas numato, kad rankpinigiais negali būti užtikrinama preliminarioji sutartis, taip pat sutartis, kuriai pagal įstatymus privaloma notarinė forma. (LR CK 6.98 str. 2 d.)

Taip pat skaitykite apie bendro turto remonto darbus.

Jei kilo klausimų dėl avanso susigrąžinimo, susisiekite!

Advokato padėjėjas Julius Paškevičius

Mob. 8 640 65658

El. paštas julius@juliuspaskevicius.lt

Šiame pranešime pateikta informacija nėra advokato teikiamos teisinės paslaugos kaip jos apibrėžtos LR advokatūros įstatyme. Visa pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nesiekiant suteikti išsamią teisinę konsultaciją.

Susisiekite Šia forma arba +370 640 65658