Susisiekite: +370 640 65658

Avansas nekilnojamą turtą

Planuojate įsigyti nekilnojamąjį turtą, sumokėtas avansas už nekilnojamą turtą pagal preliminariąją sutartį, bet per nustatytą terminą pagrindinė sutartis nebuvo sudaryta? Susigrąžinkite avansą pateikę ieškinį dėl skolos priteisimo.

Užsakyti paslaugą

Kodėl verta užsisakyti teisines paslaugas?

 • Patirtis sumokėto avanso pagal preliminariąją sutartį priteisimo bylose leis jums būti užtikrintais sėkme teisminiame procese.
 • Atstovavimas tiek išreikalaujant pažymas bei išrašus iš valstybinių registrų ir institucijų, tiek visose teisminio proceso stadijose.
 • Skaidrus komunikavimas, suteikiant jums informaciją apie teisminio proceso eigą ir teismo priimtus procesinius sprendimus.
 • Aiški kainodara už teisines paslaugas leis jums potencialiai įvertinti galimas atstovavimo išlaidas.

 

Design element.
Design element.

Kaip užsisakyti teisines paslaugas?

 • Avanso už nekilnojamą turtą pagal preliminariąją sutartį priteisimo paslaugą galite užsisakyti tiesiog internetu paspaudę mygtuką UŽSAKYTI PASLAUGĄ.
 • Užsakius šią teisinę paslaugą internetu, jums bus atsiųsta teisinių paslaugų sutartis kartu su dokumentų sąrašu, kurie būtini rengiant jums reikalingą procesinį dokumentą.
 • Pateikus visus reikalingus dokumentus, per dvi dienas parengiamas procesinis dokumentas ir pateikiamas teismui.

Apginta nuosavybės teisė į varžytinėse įgytą butą

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Atnaujintas palikimo priėmimo terminas

Laimėta

Gautas teismo leidimas investuoti vaikų pinigus

Laimėta

Paveldėtas nekilnojamas turtas

Laimėta

Nuo konsultacijos
iki atstovavimo

Vilniaus miesto apylinkės teismas
Civilinė byla Nr. e2-1228-808/2022
Klientė sudarė preliminarąją nekilnojamo turto pirkimo-pardavimo sutartį, kuria susitarė sudaryti notarinę sutartį iki numatytos datos. Taip pat joje šalys susitarė, kad nesudarius notarinės sutarties iki numatytos datos, kalta šalis dėl jos nesudarymo turės kitai šaliai sumokėti 3000 eurų netesybų. Kadangi pardavėjas vengė sudaryti notarinę sutartį arba grąžinti avansą, todėl atstovaujant klientės interesus buvo kreiptasi į teismą. Pateikus ieškinį dėl skolos ir netesybų priteisimo, teismas tenkino mūsų reikalavimus ir įpareigojo pardavėją grąžinti klientei gautą avansą, sumokėti netesybas bei atlyginti atstovavimo išlaidas.

01

Teisinė konsultacija

Teisininkas išanalizuos aplinkybes, aptarsime teisinio proceso eigą ir pateiks atsakymus į jūsų klausimus.

02

Ieškinio parengimas

Parengiamas ieškinys dėl skolos ir netesybų pagal preliminariąją sutartį priteisimo.

03

Atstovavimas teisme

Teisininkas atstovauja jus viso teisminio procesu metu ir gina jūsų interesus.

Išsilavinimas

dr. Julius Paškevičius

Julius Paškevičius

Nors teisėje interpretacijoms vietos mažai, pasimesti – paprasta. Nenuklyskite į pareiškimų, prašymų ir sutarčių mišką, bet pasitikėkite profesionaliu teisininku, kurio patirtis leidžia jam matyti problemos sprendimo būdus jau pirmos konsultacijos metu. Juliaus stiprybė – konkretumas. Susisiekę, galite būti tikri, kad sulauksite tikrų atsakymų aiškiai ir greitai.

Diplomai

Mokslinė veikla

 • Apginta teisės mokslo krypties mokslo daktaro disertacija „Buitinių vartotojų teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje“ (Household consumers’ right to be supplied with electricity in the European Union“) (2022)
 • International Scientific Conference „Europization of national law: achievments, problems, challanges“ (2021)
 • Julius Paškevičius, The Conceptualization of Energy Justice: the EU Sphere. Baltic Journal of Law & Politics 13:1 (2020): 163-190
 • Scientific Conference „Human rights issues in the age of globalization and rapid technological innovations“ (2019)
 • Julius Paškevičius, Whether the Support Schemes of the Renewable Energy of the EU Are in Compliance with the Principle of the Free Movement of Goods? ISSN (Online) 2029-4239, Law review No. 2(18) 2018
 • 11th International Scientific Conference „Problems of Ensuring Public Security: Theoretical and Practical Aspects“ (2017)
 • Saulė Milčiuvienė, Julius Paškevičius, The Investment Environment for Renewable Energy Development in Lithuania: The Electricity Sector, Baltic Journal of Law & Politics. ISSN (Online) 2029-0454, October 2014
 • Julius Paškevičius, The Energy Charter Process, Cyseni, 2014
VDU

2015 m. įgytas teisės magistro laipsnis

MSU

2016 m. įgytas teisės magistro laipsnis

VDU

2022 m. įgytas teisės krypties socialinių mokslų daktaro laipsnis

Prisiteiskite avansą ir netesybas

Prieš įsigyjant nekilnojamąjį turtą, paprastai sudaroma nekilnojamojo turto preliminarioji pirkimo-pardavimo sutartis, kurioje aptariamos pagrindinės (notarinės) sutarties sąlygos ir sumokamas avansas už nekilnojamą turtą (LR CK 6.165 str.).

Nuo to, kaip preliminarioje sutartyje yra apibrėžtas pirminis mokėjimas, priklausys kokio dydžio sumą turi grąžinti notarinės sutarties nesudaręs asmuo.

Taigi, avansas už nekilnojamą turtą (kaip teisinė kategorija) ir preliminari sutartis lemia pirkėjo teisę reikalauti grąžinti sumokėtus pinigus ir netesybas iš pardavėjo. Jei pardavėjas ar pirkėjas nesudarys su jumis notarinės sutarties iki nekilnojamojo turto preliminariojoje sutartyje nurodyto termino, padėsime jums prisiteisti avansą ir netesybas – baudą.

Kas yra preliminarioji sutartis?

Nusprendus įsigyti nekilnojamąjį turtą, pirkėjas, jeigu sutariama, gali sumokėti pardavėjo pageidaujamą  sumą – avansą. Norėdami būti tikri, kad, iškilus problemoms arba dėl pateisinamų priežasčių atsisakius pirkinio, galėsite atsiimti savo sumokėtą avansą, tuomet geriausia pasirašyti preliminariąją sutartį.

Preliminarioji sutartis – tai sutartis dėl pagrindinės nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutarties sudarymo ateityje. Joje numatoma sąlyga, kad, nesudarius pagrindinės notarinės nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutarties iki numatyto termino, pirkėjas turi teisę reikalauti grąžinti sumokėtą avansą ir netesybas.

 

Kada galima teikti civilinį ieškinį dėl avanso grąžinimo?

Ieškinį dėl avanso grąžinimo galima teikti tuomet, kai nesilaikoma preliminariosios sutarties sąlygų, t.y. dėl pardavėjo kaltės nesudaroma pagrindinė notarinė sutartis iki nurodyto termino.

Kas yra netesybos?

Pardavėjas ir pirkėjas sudarydami preliminarią sutartį gali sutarti dėl netesybų. Tokiu atveju pirkėjui atsisakius ar vengiant sudaryti pagrindinę (notarinę) sutartį, sumokėti pinigai lieka pardavėjui. Netesybos – tai sutartimi nustatytas atlygis už netinkamą sutarties vykdymą. Kitaip tariant, pinigų suma, kurią gausite, jei pardavėjas „netesės žodžio“, duoto sandoryje. Preliminarioji sutartis padeda apsidrausti, kad neprarastumėte avanso.

 

 

Kas yra rankpinigiai ir avansas už nekilnojamą turtą?

Sumokėti rankpinigius galite, tačiau jie negarantuoja preliminariosios (ir pagrindinės notarinės) sutarties sudarymo, kai tuo tarpu avansas – užtikrina.

Teisiškai avansas ir rankpinigiai yra du skirtingi dalykai. Avansas yra planuojamo pirkti daikto kainos dalis, o rankpinigiai – suma, kurią sumokėjus, užtikrinamas sutarties egzistavimas ir jos įsipareigojimų laikymasis.

Įstatymas numato, kad rankpinigiais negali būti užtikrinama preliminarioji sutartis, taip pat sutartis, kuriai pagal įstatymus privaloma notarinė forma. (LR CK 6.98 str. 2 d.)

 

Koks laiko terminas pagrindinei, notaro patvirtintai, sutarčiai sudaryti?

Įprastai preliminarioje sutartyje abi šalys nustato laiko terminą pagrindinei sutarčiai sudaryti. Jei šis terminas nenurodytas, tuomet pagrindinė nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutartis turi būti sudaryta per 1 metus.

Ar galima nutraukti preliminariąją sutartį, kai sumokėtas avansas už nekilnojamą turtą?

Preliminarioji sutartis yra laikoma nutraukta, jeigu nesudaroma pagrindinė notarinė sutartis, ir laikoma įvykdyta, kai pagrindinė notarinė sutartis yra sudaroma. Preliminariojoje sutartyje galima nurodyti ir kitas nutraukimo priežastis, pavyzdžiui, su pardavėju galite sutarti, kad preliminarioji sutartis gali būti nutraukta, jeigu negausite banko paskolos ir pan.

Dalintis:

Reikalingos teisinės eksperto paslaugos?

+370 640 65658